Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, agrofóbia? 13/F

Tozser Alex kérdése:

Pánikbetegség, agrofóbia? 13/F

Figyelt kérdés

Kérlek figyelemmel olvassatok vegig...Üdv.Átlagos(kissé tulerzekeny) 13 eves fiu vagyok..7Honapja meg viszonylag "normalis" eletet eltem..

Tavaly tavasszal, sokaig beteg voltam, nemment le a lázam, korházban fekudtem vakbelgyanuval, aztam a vegen mas lett belole, es injekciot kaptam laz ellen..Ez nagyon megviselt..

Rá 1 hónapra oklendezni kezdtem, majd nemmertem elmenni otthonrol..

Nyaralason hanytam..

13evemet nyaron toltottem be..

1,5 honapon keresztul nem mertem kijonni otthonrol..

Elojott a hipochondria, folyamatosan azthittem hogy vakbelgyulladasom van..

A nyaralasomon eros panikrohamok jottek ram..

Nos innentol kezdodnek a jelen idok

--------------------------

Ez panikbetegseg lenne?

Úgy a rendes roham nemjon elõ, inkább erõs szorongás légszomj stb..

Állitolag Nagymamám is pánikbeteg..

Pszchiologusnal meg nemjartam..

Anyukam kenyszerit az egyesuleti edzesre 4 eve amit nagyon utalok...Eszmeletlenul..

Ma ittam meg az elso citromfu teamat..

Mit ajanlotok??

Kivagyok borulva..

Alig tudok valamit csinalni

Legszomj, hanyinger, mellkasfajdalom, rossz kozerzet, esetlrg szedules nelkul


2016. márc. 16. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az agrofobia az feltehetően a kapálástól való irtózást jelenti ? Mozogj és sportolj többet. A hormonális változások hatással vannak a lelki jelenségekre és aki ezt túl komolyan vesz, az belehülyül.
2016. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eleget mozgok..

A tagozatos vagyok +Heti 4 egyesuleti edzes amit utalok..

Sokan a sportot mondjak, pedig nekem epphogy akkor jelentkeznrk a tunetek

2016. márc. 16. 21:24
 3/4 anonim válasza:
Én is pánikbeteg vagyok. Nálam is ugyanezek a tünetek voltak:légszomj, mellkasi fájdalom, szorongás, szédülés stb..De még a szám is zsibbadt, és a kezeim is. Ezmiatt bekerültem kórházba, ahol pánikbetegséget diagnosztizáltak. Kb. fél év múlva esténként halálfélelmem volt, remegett az egész testem, szédültem és nagyon magas volt a vérnyomásom. Megint kórházban kötöttem ki. Kiderült, hogy tetánia nevű betegségben szenvedek, ami a pánikbetegség sokkal súlyosabb formája. Ez az EMG vizsgálaton derült ki. Ha nem tapasztalsz remegést, nem feltétlenül kell elmenned. Remélem te "maradsz" a pánikbetegségnél, sokkal tűrhetőbb mint a tetánia. Kitartást!:) 13/L
2016. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia:) 13 eves lany vagyok, remelem meg tudok segiteni! En is panikbeteg vagyok ami kb 3 eve kezdodott nalam egy komoly csaladi konfliktus kapcsan. Ebben a 3 evben en is mindent el tudtam volna kovetni hogy ne hanyingerrel, szorongassal, mellkasfajdallommal es stb tunetekkel menjek be az iskolaba. Eloszor is vizsgaltassatok ki mert a tuneteidbol itelve valoszinuleg panikbeteg vagy de nyilvan gyozodjetek meg rola!:) en jelenleg lassan fel eve 2 pszichatriai gyogyszert szedek. Volt egy idoszakom amikor minden egyes reggel nagyon eros panikrohamok gyotortek egyik alkalommal apukam meg a 112t is felhivta majd bementunk a haziorvosomhoz o pedig azt mondta ha nem oldodik meg ad egy surgossegi beutalot a pszichatriara. En most halistennek jol vagyok, es a tapasztalt tanacsom illetve segitsegem a kovetkezo lenne: biztos van olyan aki nagyon szimpatikus, megismerned, vagy akar a kiszemelted is lehet:) irj ra es kezdjetek el beszelni mert hidd el attol boldog leszel es majd atsegit ezen. Nalam legalabb is nagyon jol sult el. Kitartast kivanok neked!:)
2016. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!