Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális alvási rendszer?

Ez normális alvási rendszer?

Figyelt kérdés

Két hétig itthon voltam, és sajnos elkapott az a rossz szokásom, hogy a napszakok felcserélődtek. Szóval, minden nap hajnali 3-4kor feküdtem le, reggel felkeltem (8-9) körül, ezért délután újra elaludtam 1-2 órára, majd megint hajnalban feküdtem le. Iskola idő alatt is folytatódott ez (1 hét), bár itt csak hajnali 1-2-ig maradtam.

Most próbálom visszaállítani magam a rendes kerékvágásba, tegnap elaludtam 10 órakor, reggel felkeltem, 8-kor, 10-kor visszaaludtam két órára, de délután 7-kor megint elaludtam, de csak egy órára.


Ez most normális, hogy 3 hét után, így reagál a szervezetem, megszokta volna (Pedig tegnap időben feküdtem)? Vagy valami baj van?



2016. márc. 19. 21:10
 1/1 anonim válasza:
Én hosszabb szünetekben szoktam felcserélni a napszakokat. Legutóbb téli szünetben voltam fent minden nap reggel 5-6 óráig, és keltem fel délután. Aztán a szünet vége előtt pár nappal elkezdtem korábban lefeküdni. Először 3 óra fele, majd még hamarabb. Aztán amikor úgy voltam vele, hogy most már el tudok aludni 10 óra körül is, akkor 1 óra fetrengés után rá kellett jönnöm, hogy nem. Éjfélkor tudtam nagy nehezen elaludni. Kellett pár nap mire ráállt a szervezetem a korán fekvésre, és kelésre. Minden szervezet más, lehet neked több idő kell hozzá. Tudom, elég rossz szokás ez, minden szünetben én is felcserélem a napszakokat, ezért nem is próbállak meg lebeszélni róla.
2016. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!