Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha három nap után...

Normális, ha három nap után ilyen mellékhatásaim vannak az antideprenszánstól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elsöként megjegyezném,hogy nagyon jól tudom ,hogy milyen ártalmas a gyógyszer és hogy csak hangulaton,tüneteken javít,nem pedig a valós problémán.

Őszintén szólva elég gyógyszer ellenes vagyok,de olyan helyzetbe kerültem ahol az "utolsó" esély már csak a gyógyszer (természetesen pszichoterápia mellett)

Nagyon sok mindennek kellett ahoz történie,hogy idáig eljussak.

Tehát 3 napja kaptam Prozacot (reggelente 5ml)és Tegretolt (reggel fél,este egész)

Egyébként régebben szedtem őket ugyanígy,de akkor semmilyen mellékhatást nem éreztem.

Most pedig 3nap után szörnyen érzem magam, piros folt jelent meg az arcomon,hol szédülök,hol pedig nem tudok nyugton maradni,érzem ,hogy nyitottabb vagyok ,de már- már tul sok vagyok. Hirtelen pedig, levert és fáradt.Hányingerem,gyomor és fej fájásom van . A szájszárasság is meg van.

Szolva normális hogy 3nap után,vagy hogy egyáltalán igy érzem magam a gyógYszertől?el fog ez múlni?

A diagnozisom pedig bipoláris affektiv zavar,jelenleg kevert állapotba illetve borderline

Tudom ,hogy nem hangzik túl jól.de mindent megteszek annak érdekébe ,hogy jól ,jobban legyek.előre is köszönöm!:)

21L



2016. márc. 26. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Kár, hogy a leveledet az ostoba gyógyszerelhagyók, gyógyszertagadók nem olvassák el. Te is azért kerültél ebbe a helyzetbe, mert abbahagytad a gyógyszer szedését, vagy pedig már csak akkor mentél orvoshoz, amikor már késő volt. Mostanára nem maradt más, csak szedni a gyógyszert, amit az orvos előírt. A mellékhatások általában 2-3 hét szedés után szünnek meg. Addig tűrni kell.
2016. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából tudom ,hogy van haszna de sok-sok negativ hozatala is.

És igen, vannak bizonyos helyzetek és bizonyos betegségek amikor szükséges a gyógyszer,mert minden a kémiáról szól és egyensúlyba kell hozni,mert van akinél megborul ez a rendszer,visszont azt is tudom ,hogy a gyógyszer nem old meg mindent,nem oldja meg a gyerekkori sérelmeket,bántalmakat.

De sok ember téves hittben él ezzel kapcsolatban ,de lehet,hogy idővel ez változni fog.

Azt is tudom ,hogy vannak mellékhatások 1-2hétig,csak abban nem vagyok biztos ,hogy ennyire sok és ennyire durva mellékhatásainak kénne lennie,és ez igy rendben van e.

Köszönöm a válaszod:)

2016. márc. 26. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondd el a mellekhatasaidat a dokidnak ne ide ird ki!
2016. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezzel a "gyermekkori sérelmek" elmélettel csak 2 baj van:

- van, aki nem élt át ilyet, mégis ilyen gyógyszerre szorul;

- van, aki meg átélt, még sincs kutya baja sem.

2016. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilván van ,hogy az ember gyermekkori sérelmek nélkül is szed,és van akinek volt gyerekkori traumája még sincs gyógyszerre szüksége.ez azért van mert alapból születünk egy bizonyos érzékenységgel,tűrés határral,van akinek elég egy kis dolog is,hogy kizökkentse és van akire meg a nagy dolgok se ugy hatnak . Illetve gyermekkorból nem mindegy hogy melyik fejlödési szakaszban éri a gyereket a trauma.

Egyébként azért kérdeztem itt,mert nyilván húsvétkor nem fogom elérni az orvost és rendelés sincs.

2016. márc. 27. 00:18
 6/12 homo ludensz ***** válasza:

Azért ünnepnapon is van orvosi ügyelet és ha megvizsgál egy doki valamit csak mond.

Holnap meg lesz egy rakás kijózanításra váró ember a locsolkodás következménye végett.

2016. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 homo ludensz ***** válasza:

A gyermekkori sérelmeket meg egyebeket a gyógyszer persze hogy nem oldja meg hiszen nem arra való. A gyógyszer mindenkor a mentális betegségeknél biztosan tüneti kezelés.Nem kerülhető meg viszont egy elviselhető életminőséget eredményezhet.

A lelki defektet csak annak feltárásával lehet orvosolni ami szakértelmet és többnyire sok időt igényel

*(Transzcedetális gyógyászat) az általam ismert egyik módszer.

2016. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én arra lettem volna kíváncsi,hogy aki ugyanígy szedte ezeket,vagy más fajtát ,nekik is volt e hasonló mellékhatásuk volt,és ez normális vagy gyógyszert kellene váltani?

Ügyeletre menni,nem sok értelmét látom...nem hiszem ,hogy egy háziorvos értene ehez. Elhagyni a gyógyszereket nem lehet csak úgy,ö meg nem tud mást felírni.

2016. márc. 28. 11:47
 9/12 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nem szedtél még semmilyen antidepresszánst ideáig?
2016. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Az még eszembe jutott, hogy most lehet súlyosabb az állapotod mint azelőtt, és ezért viseled nehezebben a gyógyszereket is, mert az rendesen felfokzza a tüneteket.
2016. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!