Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom feldolgozni hogy...

Nem tudom feldolgozni hogy iskolás éveim alatt én voltam a suli nyomorékja akit mindenki piszkált, hogyan segithetek magamon?

Figyelt kérdés

Éjszaka nem bírtam aludni, mert ezen kattogott az agyam, hogy egy szerencsétlen fos vagyok, valamilyen szinten magamnak köszönhetem mert gyakran beégettem magam és gyökérségeket mondtam, részben a környeuetem hibája, mert valamiért mindig egy nagyhangú osztályba kerültem sok menőgyerek közé és nem fogadtak el.

De azt furcsállom hog már ovodás korom óta mindig voltak szekálóim, nemigen tapasztaltam meg milyen embernek lenni. Sok megalázásban volt részem ezt nem ecsetelném.

Gyakran gondolok öngyilkosságra, mert biztos bennem van hatalmas hiba, nemhiába bastatnak mindenhol. Utálom a velem egykorú embereket, felőlem össze is eshetne előttem kiröhögném a fasba. Jelentkeztem okj képzésre, de ott is volt aki rámszállt hát persze miérr ne lenne ez már megszokott.

Elegem van hogy nekem ez a probléma mindenhol ott lebeg. Nem akarok dolgozni, nem akarok tanulni, jól érzem mazam otthon a sötét szobámban. Semmi célom, idegesít minden, dühös vagyok, rengezeg elfolytás van bennem.

20/F


2016. márc. 27. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Keress fel egy kineziológust hátha segít. Meg kellene tanulnod kiállni önmagadért, és nem azzal foglalkozni hogy ez kinek tetszik vagy kinek nem. Túl kell lépned az iskolai szekálásokon, mert ezen a legtöbben átestek, és a szekálók is csak kompenzálni akarnak valamit, nyugi. Nem biztos hogy a te életed szarabb mint az övé.. A másik meg, a kezedbe kellene venned az életed irányítását, mert így tényleg nem sok értelme van. Senki nem mondta hogy a változtatás egyszerű lesz. Miért szekál amúgy mindenki?

A másik hogy szégyen, hogy ilyen írsz le, hogyha valaki előtted esne össze kiröhögnéd.. Neked orvos kellene, aki segítene feldolgozni az életed. És anyád meg apád fog eltartani amúgy életed végéig, mert utálsz mindent és mindenkit?

2016. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt a dühöt, elfojtást nem nagyon tudod egyedül kidolgozni magadból. Pszichológust vagy legalább önismereti csoportot javasolnék első lépésben, másodikban valami hobbit - lehet akármi, amit szívesen csinálsz, és sikerélményt ad, akár sport is, edzés, esetleg testépítés. A barátok, ha legalább egy-kettő van, sokat tudnak segíteni. Nem kell mindenkinek megfelelni, saját, a társaságtól független célt pedig azért lenne érdemes kitűznöd, hogy annak az elérésére koncentrálj, ne önmagad elfogadtatására.

Ismertem ilyen srácot, őt is folyamatosan piszkálták, minél több dührohamot kapott tőle, annál jobban. Neki az segített, hogy volt két barátja az osztályban (általánosban), akik kiálltak mellette, az egyikkel biciklizni jártak, a másikkal kosarazni. A barátság kitart még mindig, középsuliban már be tudott illeszkedni az osztályba, pedig hárman háromfelé mentek.

2016. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem minden közösségben tapasztalnál piszkálást. Ha piszkálnak akkor nem a megfelelő közösségben, vagy nem megfelelő beosztásban vagy például egy munkahelyen.

Sok külföldön dolgozó ismerősöm ugyanazt mondta egymástól függetlenül, hogy amióta odakinn dolgozik gyöngy az élete de kizárólag akkor ha odakinn elkerül minden magyart. Mert ha kettő is összetalálkozik akkor marakodnak.

Diplomásként én sem jókedvemben dolgozom a saját otthonomban illetve a szülői gazdaságban. Mert minden munkahelyen kihasználtak és megaláztak. De így irigyelnek, mert szabad az életem, akkor és oda utazom ahova akarok. És még akkor sem piszkálnak ha netán okot adnák rá.

Egyszer a Kékfényben hangzott el egy különös mondat. Az hogy a magyarságunk leginkább egy börtönre hasonlít, ahol az a szabály hogy üss vagy téged ütnek. Sajnos tényleg ezt tapasztaltam. Mióta az agresszívabb ismerőseim viselik a terheket a munkahelyeiken én meg a sajátomban dolgozva (nem szívesen mondom ki de) fejükre csinálok amiatt hogy én meg nem szívok idegen munkahelyen, úgy már nem piszkál egyik sem, hanem még az ajtót is megfogja és előre enged udvariasan. Röviden úgy mondanám hogy tiszteld önmagad és mások is tisztelni fognak.

2016. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!