Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám ezt az egészet...

Hogy tudnám ezt az egészet feldolgozni? Mit tehetnék? Kérem, valaki segítsen.16L

Figyelt kérdés

Az utóbbi idoben szörnyen depressziós vagyok, egyszerűen nem tudom magam arra sem rávenni, hogy kikeljek az ágyamból. Régóta vannak ilyen idoszakaim, olyan 12eves korom óta, akkor akartam először megölni magam. Mostanában is rengeteg ilyen gondolatom van. Utoljára 2 hónapja vágtam meg magam. Amikor először megvagtam magam...olyan 13 éves lehettem. Tavaly elfajult ez az egész, az egész alkarom és combom, csipom vagasokkal volt tele. A szüleim megtudtak, addig soha nem láttam anyámat sírni. Szörnyen megbantottam, akkor is meg akartam magam vágni. Tavaly tudta meg anyám, hogy egy lányba vagyok szerelmes. Akkor is zokogott, ordított, hogy ő nem így nevelt, én nem ilyen vagyok, fejezzem ezt be azonnal. Elmondtam neki, hogy 6-7eves lehettem mikor tudtam, hogy a lányok érdekelnek. Tombolt és zokogott, hogy az ő lánya nem lehet ilyen. Megvagtam magam, nem egyszer és nagyon csúnyán. Nem tudja, de nyugtatót szedek, azt amit még régebben o. Naponta kb 12 szál cigit szívok, ezt tudja.

A lány akit szeretek csak játszik velem. Nemrég tudtam meg, hogy többször is megcsalt. Ennek ellenére nem tudom elhagyni, annyira szeretem.

Szörnyű ez az egész, legszívesebben megszunnek, nem tudom mit tegyek, hogy jobb legyen. Segítség kell, de nincs senki.

Régebben jártam pszichologushoz, de anyám megtiltotta,hogy beszéljek a vagasaimrol, mert abból baj lenne. Aztán apám megtiltotta, hogy járják pszichologushoz, mert rossz lesz a családnak ha megtudják az emberek.

Nem tudok aludni se, éjszaka 1-2orankent felriadok, remalmaim vannak. Nem tudom meddig tudom még ezt így folytatni.



2016. jan. 10. 20:24
 1/4 anonim válasza:
100%
Huh.. Nincs könnyű életed. Először is: ne vagdosd magad, kérlek szépen. Az nem old meg semmit, csak ront a helyzeten! Hidd el nekem, én is vagdosom magam, nem tudok róla leszokni. Ha jól sejtem, a szüleid nem éppem megértőek. Nagyon nehéz helyzetben vagy most. Apukád nagyon butaságot csinált azzal, h megtiltotta. Ilyenkor igen is szakemberhez kell fordulni, mégpedig minél hamarabb. Esetleg van olyan tanár/rokon akivel tudnál beszélgetni? Megkérhetnéd őket, h szervezzenek neked egy találkozót egy pszichológussal, mert egyedül nem tudsz róla leszokni! Én egy éve kezdtem el, amikor meghalt az édesapám! Szerintem te döntöd el, h melyik nemhez vonódsz igazán, vagyis a tested. Ezt el kell fogadni a szüleidnek. Ha nincs olyan ember, akit a bizalmadba avadhatnál, akkor dobj ki mindent, amivel eddig csináltad. Ha érzed, h megtennéd, menj ki a levegőre, esetleg hallgass zenét. Írhatsz nyugodtan privibe, szívesen segítek neked, én is sokmindenen keresztül mentem. :) 12/L
2016. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tanárral kezdesz beszélgetni, meg fogod szeretni és nehezen fogod viselni azt, hogy ha ő nem akar közelebb kerülni tehozzád. Ez csak rontana a helyzeten, nekem elhiheted. 17/L
2016. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia depressziós "sorstárs", ha van kedved nyugodtan írj privátba szívesen elbeszélgetek veled. :) Én is sokat vagdostam magam. Én 13 évesen akartam megölni magam.

16/F

2016. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 UseYourBrain ***** válasza:

Fontos lenne szakemberhez fordulni ez ügyben, édesapád elég rosszul döntött ezzel kapcsolatban. Szívesen beszélgetek veled erről a témáról, ha még mindig segítségre szorulsz (természetesen ingyen és teljes diszkrécióval).


A 12 éves hozzászólónak pedig csak annyit szeretnék mondani, hogy tudom segíteni akartál és ez jó csupán az a gond, hogy azt írtad "sok mindenen keresztül mentél" ami hiteltelenné teszi a hozzászólásodat, mivel 12 év alatt nem mehettél keresztül túl sok mindenen már ne haragudj és elnézést kérek előre is ha ez számodra sértően hangzik.

2016. júl. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!