Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj, hogy ha rossz kedvem...

Baj, hogy ha rossz kedvem van, iszok?

Figyelt kérdés
Sokszor hónapokig semmi, de aztán jön egy rossz időszak, mint például most is, és újra elkezdem. Ilyenkor, ha rossz passzban vagyok, egyszerűen nem tudom leállítani az agyam, és képes vagyok a pánikrohamig hergelni magam, úgyhogy ha esténként érzem hogy támad a rosszkedv, megiszok 1-2 pohár bort. Nem iszok részegségig, csak hogy egy kicsit el tudjak lazulni, és kikapcsolni a gondolataim. Eddig nem aggódtam emiatt, de mostanában egyre többször vagyok szarul, ezért egyre többször iszom. Általában heti 2-3 este is. Ez ugye még nem alkoholizmus? Nem szeretnék még ezzel a problémával is szembesülni, főleg fiatal nőként.

2016. ápr. 7. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már baj, mert hozzászoksz, hogy a feszültséget alkohollal oldjad.
2016. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Baj, mert ez ahhoz vezethet, hogy egy szerencsétlen alkesz leszel.
2016. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy másik alternatíva, hogy addig bőgök, amíg belefájdul a fejem, és nem kapok levegőt. Néha hányok is az idegességtől.

A privátba válaszolónak is itt írok, ha nem gond! :) Szóval nem tudom igazából mitől vagyok annyira ki mostanában, ezek az időszakok csak úgy jönnek-mennek. Bár a munkámat nem nagyon szeretem, és sajnos a lakhelyemen esélytelen váltani, szóval lehet ez is a feszültség oka.

2016. ápr. 7. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy ez baj-e, az tőled függ. Hogy le tudsz-e állni, mielőtt elhatalmasodna rajtad.

Arányaiban nézve heti néhány pohár bor jobb, mint heti néhány pánikroham. Ha viszont nálad fennáll az esélye annak, hogy alkoholizmusba torkolljon, akkor rosszabb.


Te tudod megítélni ezt, mert te érzed a határaidat.

2016. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiatalon heti 2-3x 1-2 pohár bor nem a világ vége, sőt akár normális is.

De:

Ha - ahogy előttem is okosan leírták - a szorongásodat oldására használod, és megvan a hajlamod a hozzászokásra, akkor baj lesz ebből.

(Pl én végigpiáltam/buliztam az egyetemet, mégse lettem alkoholista, sőt már egyáltalán nem is kívánom.)

Keress egy jó pszichológust, főleg ha nem csak ez az egy problémád van.

2016. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagy baj. Ezek az első lépések az alkoholizmus felé. sőt ez már bizonyos értelemben az is...
2016. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!