Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy temetőfóbia?

Létezik olyan, hogy temetőfóbia?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és egészen kiskoromtól rettegek a temetőben. De nemcsak ott, hanem akkor is, ha egyáltalán szóba kerül. Mikor ott vagyok, szinte lebénulok a félelemtől. Ha hazaérek, akkor viszont sokkal rosszabb. Mindenben a sírok formáját látom. (Nem hallucináció szerűen, hanem arra emlékeztet, és ez szörnyű félelmet kelt bennem). Emiatt gyakran félek egy helyiségben megmaradni, vagy egyedül aludni. Egy temetőlátogatást hónapokig tart kihevernem. Emellett a halál gondolata is szorongást ébreszt bennem. Tavaly például meghalt egyik osztálytársam apukája, és nem mertem egyedül aludni, és rémálmaim is voltak. Nagyon szégyellem, hogy ennyi idősen ilyen félelmeim vannak. Szerintetek mi okozhatja ezt az erős félelmet? Hogyan tudnék túljutni rajta? Pszichológusnál voltam már, és azt mondta, bármilyen feldolgozatlan trauma okozhatja ezt. De én nem emlékszem, hogy velem bármilyen rossz trauma történt volna. A szüleimet is kérdeztem, de ők sem tudják, mitől lehet ez.

2016. ápr. 9. 15:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Egyetértek veled, én is arra gondoltam, hogy a csecsemőként tett látogatások a nagymamámnál okozhatták a fóbiámat. Ez az egyetlen magyarázat, mert más trauma nem ért.

2016. ápr. 11. 13:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!