Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy baratom pszichopata lenne?

Egy baratom pszichopata lenne?

Figyelt kérdés
Tenyleg minden jellemzo raillik, mintha erzesei sem lennenek, meg a szulei irant sem erez semmit szinte. Felelmetes az erzeketlensege. Minden jellemzo passzolt ra, sok eve ismerem(11) de eddig valahogy nem raktam ossze a dolgot! Viszont mostansag elkezdte mondani, hogy ezt meg azt csinalna egy baratnommel.(eroszak) es egyszeruen megijedtem tole es valahogy kezdtem osszerakni egy pszicho profilt a jellemzoibol. Milyen orvoshoz vigyem el? Vagy hogy kell ezt kezelni? Segiteni szeretnek neki, mert imadom egyebkent, gondoltam megszakitok inkabb vele minden kapcsolatot, de nem tehetem, muszaj segitenem ugy erzem.. hogyan tehetnem ezt meg? Az a baj a szulei nevetve kirohognenek, biztos vagyok benne. Lehet hulyesegnek hangzik, de tenyleg nagyondurvan olyan, mint egy pszichopata. Segitsetek, hova forduljak? Kihez?
2016. ápr. 10. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindegy az sem hány éves..stb
2016. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nembtudom mennyire szamit, de 18 evesek vagyunk. Megjegyezbem, hogy ismerem eleg jol az ilyen pszichologiai dolgokat,sokat olvasok a temaban es tenyleg nem allitanek valotlant, a kerdes teljesen komoly, nem egy 13 eves kislany feltetelezese. Egyebkent gondoltam arra, hogy beszelek az iskolapszichologussal, hogy tud e segiteni, hogy hova probaljak elmenni a sraccal.
2016. ápr. 10. 12:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Oh pont most latom hogy irtad. Mit takar a stb?
2016. ápr. 10. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Pszichopatákat nem nagyon lehet gyógyítani, betegségtudatuk sem szokott lenni, és inkább a környezetük szenved mint ők.


Milyen jellemzői vannak még amúgy?

2016. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.. a stb alatt a családi hátterére gondoltam. Ha valóban tudod miről beszélsz, akkor lehet igazad van, de azért megfordult a fejembe, hogy a barátod, csak egy lázadó kamasz. 18 évesen viszont ez már valóban erős.
2016. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lázadók nem erőszakkal jönnek elő főleg nem konkrét személyeknél.
2016. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én abszolút csak lázadtam 16 évesen, mégis dobálóztam olyannal milyen szívesen felgyújtanék egykét tanárt vagy ütnék el autóval.. Persze nem gondoltam komolyan..:)
2016. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szimpi a srác. Nem akarnál bemutatni neki?


Szerintem, ha jóban vagy a szüleivel, próbálj meg velük beszélni a dologról. De ne úgy kezdj bele, hogy "Úgy gondolom, a fiuk egy pszichopata..." Valahogy próbálj meg érdeklődni, hogy mit gondolnak a srácról, valóban ilyen érzéketlen-e, stb. A pszichopata szót inkább ne is mondd. Ha úgy gondolják, akkor majd elbeszélgetnek vele, esetleg pszichológushoz is viszik. (Azért az erőszakos dolgokat talán érdemes lenne megemlíteni, meg, hogy kissé félni kezdtél tőle.)

Meg talán próbálj meg beszélni valamelyik tanárral, vagy, ha van az iskolában ifjúságvédelmis tanár, akkor leginkább vele, meg az osztályfőnökkel hátha tudnak valamit csinálni. Ha mást nem, akkor majd beszélnek a szülőkkel, pl. egy szülői után.

2016. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!