Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Másfél vagy kb. egy éve szociális fóbiám van, amire még mindig nem tudtam rájönni, hogy mitől? Talán azért, mert mindig cseszegettek a tanárok? Vagy mert sose voltak barátaim és a suliban is egyedül voltam? Vagy, mert szint szülők nélkül nőttem fel, mert távol vannak tőlem? Olvastam, hogy ez a fóbia valami tragikus esemény miatt jön létre. Gondoljak erre, vagy másra?

Hogyan lehet ezt kezelni? Segít a csoportterápia? Mennyi időn belül fog javulni akármi is?

Aztán a másik dolog...

Emiatt nem vágyok emberek társaságára vagy ez teljesen más dolog miatt van? Van egy legjobb barátom, akivel nem nagyon beszélgetek már, mert tényleg nem vágyom emberek társaságára. Ez őt zavarja, de nem tudom, hogy mit szólna, ha ezt így elmondanám. Vagy azt, hogy szociális fóbiám van...


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. ápr. 17. 22:03
 1/1 anonim válasza:
Sok dolog lehet az okozója,nem könnyű rájönni a pontos okra,de lehet összefügg a felsoroltakkal.Kezelni? hát segitség nélkül semmiképp,pszichológussal való beszélgetések alapján eldől,hogy hogyan lenne jó kezelni,mindenkinél más és az is,hogy mennyi idő.Ha tényleg jó barát meg kéne értenie a helyzetedet :)
2016. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!