Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Realizálódott bennem, hogy...

Realizálódott bennem, hogy evés függőségben szenvedek. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy màr évek óta fönnàlló problémàról beszélünk de eddig homokba dugtam a fejem a dologgal kapcsolatban és nem akartam róla tudomàst venni...

De az igazsàg az, hogy ha szomorú vagyok zabàlok, ha boldog vagyok zabàlok, ha fàradt vagyok zabàlok stb és itt most szó szerinti evés rohamokról beszélek..

Kezd ez az egész màr elég durva lenni és eléggé fenyegeti az egészségemet...Nyilvàn a testsúlyomra is kihatàssal van ami miatt nem tudom elfogadni a külsőmet...

Olvastam hogy ez ugyanolyan függőség ming màsnàl a drog vagy az alkohol...csakhogy míg a drogosok megtehetik hogy leteszikk a drogot vagy az alkoholt addig én nem tehetem meg hogy nem eszem soha többet...pedig néha annyira vàgyom arra hogy ezt megtehessem mert ha egyszer elkezdek enni képtelen vagyok mértéket tartani, sokszor rosszullétig zabàlok...

Szóval a helyzet nem könnyű...Örülnék ha beszélhetnék valakivel aki hasonló gondokkal küzd vagy küzdött vagy bàrmiféle tapasztalata van a témàban....N/28


2016. ápr. 18. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bp, Tömő utca, pszichiátria. Itt szokott indulni olyan csoport, ami kifejezetten az evészavarokkal foglalkozik.
2016. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igyál, igyál, igyál, és mozogj!

Amikor az ember mozog, nem akar enni, meg ha valami érdekeset csinál. Ne hagyd magad unatkozni, akkor nem akarsz rágcsálni. Ha éhes vagy, egyél, ha nem vagy éhes, akkor igyál és keress valami érdekfeszítő dolgot, lehetőleg mozgást! Úszás, séta, fogócska, turkáló, könyvtárazás, mászókázás, stb.

2016. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, nálam is ez a helyzet, már egy pár éve. Van, hogy pár napig tudom kontrollálni, főleg, ha dolgozom, vagy társaságban vagyok, de ahogy hazaérek, és nem lát senki, már sütöm is a zsíros vacsorát, utána nassolok, amíg már majdnem kipukkadok... tök mindegy, hogy boldog vagyok e, vagy szomorú, vagy egyáltalán éhes vagyok e. Akkor is kell. Javasoltak már nekem is sok mindent, hogy próbáljak kevésbé stresszesen élni, mozogjak többet, meditáljak, stb... de egyelőre még nem értem el különösebb sikereket.

N/23

2016. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Őszintén sajnállak! Nekem is ez a bajom, csak én plusz állandóan az evésre gondolok e mellett még. A legrosszabb, hogy jóval fiatalabb vagyok mint te :(
2016. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!