Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy pszichológus pár...

Ha egy pszichológus pár alkalom után ne ér el markáns változást akkor ott kell hagyni? Ezt egy Mérei-díjas pszichológus nyilatkozta.

Figyelt kérdés

Hallottam egy nyilatkozatot Mérei díjas klinikai szakpszichológus nyilatkozott. Azt mondta ha egy problémával/problémakörrel felkeresünk egy pszichológust és pár ülés után nem érzünk markáns változást (pár = max 10) akkor ott kell hagyni mert akkor oda ítéletnapig is járhatunk akkor se lesz semmi.


Na most én évek alatt 4 pszichológushoz jártam. Nem számolom össze hány ülésen voltam de ha heti 1-el számolunk évek alatt bőven százon felül. És mint írom nem egy orvos volt ez hanem 4.

Nulla zéró semmiféle változást nem ért el egyik se. De olyan szinten nem hogy nem is értettem egyiknél se hogy voltaképp mi a szarnak ülök én ott. Minek. Pofázunk pofázunk és a világon semmi se történik. De mi is történne. Hiszen csak pofázunk. Pofázásból meg soha se lett még semmi.

Most felmerül a kérdés hogy mégis mit vártam. Nem tudom.

De nem ezt. Ezt a nullát ezt a semmit. Azt hittem a pszichológus egy szakember, de én úgy vettem észre évek és 4 „szakember „ után hogy kb bárkivel leülhetnék pofázni, kiválasztok egy akárkit az utcáról és ennyi. Az se fog semmit érni, de ez se…


Minek az egész?


Most persze jön a duma hogy „ha én nem akarok tenni akkor”. Hát tessék mondani mit kell tennem és megteszem. A pszichológusok is ezt pofázták hogy „ha én nem”. És nekik is feltettem hogy oké én.. de MIT? MI A SZART? Amíg erre nincs válasz addig én csak a kezem tárom szét. Mondják meg mit kell csinálni és csinálom. De hogy én találjam ki azt is… akkor mi a szarnak a „szakember”. Én nem tudom kitalálni, úgyhogy ezt ne is feszegessük. Lapozzunk. És itt vége is a dolognak.


2016. ápr. 20. 08:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Abban teljesen igazad van, ha nincs változás, akkor hagyni kell. De nem ő fogja megmondani neked, hogy mi a szart kezdj az életeddel, erre neked kellene rájönni! Te egy kutyus vagy akinek ha azt mondják, hogy ül, akkor szótfogad? Ha csak megmondásra vagy képes csinálni dolgokat, akkor legyél katona, ott kapsz egy parancsot, és végre kell hajtani.
2016. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
Különben miért is mentél pszichológushoz?
2016. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember tévedésben van a pszichológusokkal kapcsolatban.

Pszichológusi diplomával még senki nem tud gyógyítani, mert az csak egy VÉGZETTSÉG. Ha posztgraduálisan terápiát is tanul, akkor lesz neki KÉPZETTSÉGe.

Terápia is sokféle van, pl.:

-kognitív

-relaxáció

-hipnózis

-transzperszonális

-integratív (ez a leginkább komplex)

Te választod ki, hogy kihez mész. nem a terapeuta hibája, ha rosszul választasz.

2016. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

". nem a terapeuta hibája, ha rosszul választasz."


Így van. De az már a terapeuta hibája ha az általa ismert és gyakorolt terápiákkal a problémáimmal nem lesz eredmény és ő ezt tudja is de nem mondja meg hiszen fizető ügyfél vagyok.

Hát hadd járjak csak hónapokig a semmire.

2016. ápr. 20. 10:51
 5/51 anonim ***** válasza:

Van, akin nem lehet segíteni... :)

Egy pszichológus, vagy terapeuta sem fogja tudni neked megmondani, hogy mit csinálj. Nem ez a dolguk. A dolguk az, hogy felszínre hozzák azokat a problémákat amiből a páciens gondjai gyökereznek. Az, hogy a páciens már nem hajlandó belátni vagy megértéssel fogadni ezeket a felszínre kerülő problémákat, az nem a terapeuta hibája. Ez olyan, mint mikor elmegy egy túlsúlyos illető a dietetikushoz, a dietetikus elmondja, hogy milyen élelmiszereket kell kerülni, milyeneket kell fogyasztani, de az már a páciensen múlik, hogy ő ebből mit fogad be és mit tart be. Ha továbbra is a régi séma szerint étkezik, egy büdös kg-ot sem fog fogyni, hiába jár el hetente a dietetikushoz.

Csodát nem szabad várni senkitől, sem orvostól, sem pszichológustól, mert nem fogják tudni helyetted megoldani, csak segítséget tud nyújtani ahhoz, hogy TE MAGAD feldolgozzad KÖNNYEBBEN a téged ért traumákat.

2016. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Téves a hasonlat.

Én elmegyek a dietetikushoz és mint a szentírást betartom ami mond. De aztán számon is kérem rajta ha nem fogyok!!!


Na ez a helyzet! Amit a pszichológus mondott azt én mindent maradéktalanul betartottam. De sajnos olyan maszlag semmi dumákkal mint legyen nyitottabb álljon pozitívan a dolgokhoz ezekkel semmit se tudok kezdeni.

Mert legyen nyitottabb? ÉS azt hogy kell csinálni tessék mondani? HOGYAN??? És ne mondjuk erre hogy ezt nekem kell tundi mert ÉN NEM TUDOM.

2016. ápr. 20. 11:21
 7/51 anonim ***** válasza:
A pszichológus direktben nem mondja, nem mondhatja meg, hogy te mit csinálj. Arra neked kell rájönnöd. Ő csak abban segít, hogy rájöjj.
2016. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
Ja és hozzátenném, hogy a pszichológus nem orvos. Az a pszichiáter.
2016. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak a szélsőségekben gondolkozol, az élet nem csak fekete vagy fehér... olyan is van, hogy valaki betartja a diétát(maradjunk a példánál) és nem fogy, vagy lassabban mint várta volna. Abban tökéletesen igazad van, hogy egyes szakemberek a pénzért maguknál tartanak ...igen ilyen van, és joggal haragszol rájuk, mert én is jártam így. Jobban jársz, ha veszel pár jó könyvet, és abból tanulsz más viselkedési sémát, vagy akár a youtubeon is van rengeteg előadás, abból is sokat lehet tanulni, és a pénzed is megmarad.
2016. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

" Ő csak abban segít, hogy rájöjj."



Hát akkor ez évek alatt a 4ből egynek se sikerült!!

És itt már lehet tán nem bennem van a hiba?

2016. ápr. 20. 11:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!