Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek van tapasztalata a...

Gabika36 kérdése:

Valakinek van tapasztalata a skizofrém betegséggel kapcsolatba?

Figyelt kérdés
7 hónapja vagyok a párommal és mindig furcsáltam a hangulatingadozásait.Egyszer szeret,egyszer nagyon szemét módon viselkedett velem! Mostanában szinte elviselhetetlen.Az édesanyja ma elárulta nekem,hogy 17éves korában skizofrénia betegséget álkapitottak meg nála,egy darabig járt kezelésre,de abbahagyta.Amit lehetett elolvastam erről e betegségről és sajnos a tünetei nagyon is ráillenek a páromra! Hogyan tudnék segiteni rajta? Nagyon szeretem! Egy időben nagyon jó volt minden,de történt egy olyan változás,hogy kiment külföldre dolgozni és onnantól kezdve egy pokol lett minden! Valakinek esetleg van valami tapasztalata ilyen betegséggel?
2016. ápr. 23. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz segíteni rajta, ezek a mentális betegségek öntörvényűek, nem külső okok következményei. Nézd meg a miniszterelnököt. Nekem volt egy skizofrén kolléganőm, aki alapjában véve egy okos nő volt, de képtelen volt szembenézni azzal, hogy el kellene szakadnia a családjától. Márpedig a családjában az alkohol mindent tönkretett. A kolléganőm egyetlen emberen tudott volna segíteni: önmagán. Képtelen volt, folyamatosan kezelték is, a végére egy elhízott 100 kilós háromajtós szekrény lett belőle, leszázalékolt 40 valahány éves kora óta és a kezelések következtében az is leépült benne, ami korábban még megvolt, gyakorlatilag elbambult.

Szomorú ezt mondani, de menekülj el, hacsak nem akarod a saját életedet is tönkretenni.

2016. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Segiteni szeretnék rajta,nem elhagyni! Csak hát tanácstalan vagyok,hogy hogyan vegyem rá hogy orvoshoz menjen!? Fel se merem tenni neki a kérdést
2016. ápr. 23. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Van tapasztalatom. Dicséretes, hogy gyógyszerek nélkül is viszonylag normális életet él, van párkapcsolata, munkája. Nekem nem segítettek a gyógyszerek, nem tudom, hogy neki mennyire segítenének, talán valamennyire igen, de teljesen nem hoznák rendbe. Nekem sokat segített egy módszer.
2016. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!