Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez az érzésem?

Mitől van ez az érzésem?

Figyelt kérdés
26 éves férfiú vagyok. Azt figyelem meg folyamatosan magamon, hogy ha muszájból el kell hagynom az otthonomat, akkor ideges, frusztrált, letört vagyok. Ez abban nyilvánul meg, hogy: folyamatosan keresek munkát, az utóbbi pár hónapban 2 komolyabb munkahely is szóbajött, mindkettőnél azt éreztem, mikor elmentem oda és ott voltam, hogy ideges vagyok, frusztrált és nagyon letört. Ugyanezt érzem, ha valami hivatalos ügyben kell eljárnom, és el kell hagynom órákra az otthonomat, hogy azon parázok, hogy mikor leszek otthon, bárcsak otthon lennék és ezekez hasonló érzések vannak bennem. De ha magamtól döntök úgy, hogy elszaladok a boltba, elugrok valahová, akkor nincs ez az érzésem, mert tudom, hogy mikorra érek haza. Szerintetek ez mi lehet? Engem ez eléggé zavar és szeretnék rá megoldást találni, mert így nehéz lesz elállni dolgozni és amúgy sem hiszem, hogy ez normális jelenség egy ember életében.
2016. ápr. 26. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem egy normális jelenség (munka), hanem egy szükséges rossz és teljesen érthető az ellenállásod.Én is sokszor ezt érzem, hidd el másokat sem lelkesít, ha muszájból kell elmászniuk a melóba, vagy ügyet intézni, néha olyan időben is, mikor a kutyát sem rakják ki.Na, máris felhúztam magam...

Esetleg másik oka az lehet, hogy aggódsz az otthonoddal kapcsolatban valamiért.

2016. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kifejezetten akkor van ez, ha munkáról van szó? MErt akkor lehet, hogy annyi, hogy volt pár kudarcélményed, ami nyilván nem kellemes, csalódott vagy (talán magadban is) szembesülsz a bizonytalansággal, stbstb. Persze lehet, hogy hülyeség, de nekem ez jutott eszembe. Mióta nincs munkád?
2016. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor, ha munkáról van szó. Ha hivatalos ügyeket kell intézni akkor is, ha orvoshoz kell menni akkor is. Nagyjából másfél éve vagyok itthon.
2016. ápr. 26. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!