Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kideríteni hogy...

Pityupocse kérdése:

Hogyan lehet kideríteni hogy autista vagyok-e?

Figyelt kérdés

Vagy ha ez a kérdés felmerül bennem akkor nem lehetek az?


Ha annak ellenére hogy nem nézek (éjjel nappal Bp, és hasonló szutykot) szóval viszonylag értelmes ember vagyok, de 5x-i nekifutásra sem tudom megérteni mi az autista meghatározása?


Erősen introvertált személyiség vagyok, aki csak és kizárólag a kötelezően megismerendő emberekkel alakított kis szorosabb kapcsolatot (iskola, egyetmi társak) és ezt is minimálisra redukálta az évek során?


Ha nem vagyok autista, akkor az most jó nekem v rossz :)) mert akkor minden magyarázat nélkül, csak 1 sima elcseszett ember vagyok, és erre nincs semmilyen kezelés, ugye?



#teszt #autizmus #az vagyok
2016. ápr. 28. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Egészséges, normális, introvertált ember vagy, nulla önbizalommal. A betegségek ebből az utolsó problémából jönnek, fognak keletkezni, ha nem dolgozol az önismereteden. Az önbizalom az önismerettel függ össze, az a talaja, abból nőhet ki. Az önismeret a világismerettel függ össze. Mivel foglalkozol, mit tanulsz? mi érdekel? hány éves vagy?
2016. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
+az önismeretben való haladás természetesen nem tesztek töltögetését jelenti, az nem ér semmit
2016. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy autista vagy e, csak egy szakember tudná megmondani. Ajánlom, hogy keress föl először egy pszichológust, aki segít az önbizalmadat erősíteni. Ha felmerül benne a gyanú, hogy önbizalomhiányon kívül van valamilyen betegséged lehet, hogy pszichiáterhez küld, mert a pszichológus diagnózist nem adhat.

Ha nem érted pontosan mi az autizmus, akkor miből gondolod, hogy autista vagy? Egy sima introvertált, önbizalomhiánnyal küzdő ember még távolról sem autista. Az autizmus egy sokkal összetettebb állapot. Elsősorban a gondolkodásmódra hat ki. Másként értelmeznek dolgokat, egyszerűen máshogy látják a világot. Pl. szó szerint értelmezik az elhangzottakat. Emiatt nem értik pl. az olyan kifejezéseket, mint fordult a kocka, vagy valakinek elvitte a cica a nyelvét. A másfajta gondolkodásmódból fakad az, hogy egy területen sokkal okosabbak az átlagnál, esetleg zsenik valamiben (persze nem minden autista zseni) másban viszont, sokkal gyengébbek, pl. a szociális érettségük átlagon aluli. Nem tudják jól leolvasni az érzelmeket, saját érzéseiket is nehezen fejezik ki. Az a különbség egy átlagos befelé forduló ember és egy autista között, hogy az autistának azért nincsenek kapcsolatai, mert nem tudja, hogyan működnek ezek a dolgok. Pl. túl közel állnak a másikhoz, nem veszik észre a másik finom jelzéseit ha az illető pl. már unja a beszélgetést. Van egy sajátos érdeklődési körük, amiről lexikonszerűen tudnak beszélni. Pl. járművek, tudományok, stb.

Az átlagos introvertált ember viszont érti a társas kapcsolatokat, tudja hogy kell szociálisan viselkedni, csak egyszerűen befelé forduló.

Arra a kérdésre, hogy jó e neked az autizmus, (ha az vagy) elsősorban te adhatsz magadnak választ. Az, hogy az ember más a többieknél, van aki előnyként, más meg hátrányként éli meg. Én azt mondom, hogy lehet, hogy valaki szenved, mert kiközösítik, furcsának találják, és emiatt hátrányos helyzetűnek érzik magukat, más viszont lehet, hogy pont az autizmusának köszönhetően van valamiből magas szinten, és hiába vannak a szociális területen hiányosságaik, ha egy dolog nagyon megy nekik, és azt jól tudják kamatoztatni, hatalmas sikereket érhetnek el. Persze ennek is, mint a legtöbb pszichés problémának, fokozatai vannak. Van, aki nagyon súlyos, máson meg alig látszik.

Szerintem az öndiagnosztizálás nem vezet sehova, csak magadat stresszeled vele, hogy különböző betegségeket nézegetsz, és magadra veszed a tüneteket. Pláne úgy, hogy pontosan azt sem tudod, mit jelent az esetleges betegség. Pontos diagnózist szakember tud mondani.

2016. ápr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az autizmus tünetei kisgyermekkorban a legerősebbek és messze nem csak a társas kapcsolatokra redukálódnak, hanem az autista egyedül is autista. (Millió tünete van, ezeket megtalálod a neten.)

Ha szociális zavaraid vannak, az meg bőven orvosolható (akkor is, ha autista vagy, akkor is, ha nem) egy pszichológus segítségével.

2016. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A pszichológus sanszos hogy nem tudna segíteni. Először is mert nincs rá pénzem, aztán meg mert, egy sima beszélgetésben is állandóan elemzem a másik megnyilvánulásait, és úgy alakítom a választ, hogy az elfogadható legyen, hát akkor egy olyan embernél aki pontosan erre fókuszál, valószínűleg nem tudna értelmes diagnózist összehozni.


Rengeteg apró defektem van, amiről eddig nem tudtam, csak simán jobbnak képzeltem magam másoknál, mert sokkal hamarabb felismertem a rossz döntéseket, álszent viselkedést és inkább el sem követtem ezeket a hibákat, amelyek lehet másoknak segítettek, emberibbé válni.


Továbbá egyre jobban nyomasztanak a világban történő rettenet hírek, amiket már próbálok teljesen elzárni.

Zavarnak az olyan álszent emberek akik a pray for paris megmozdulással, csak az ott elhunyt emberekre emlékeznek, vagy pont a brüsszeli merénylet miatt sajnálkoznak, de nem törődnek egyáltalán a ténnyel, hogy még most is rengeteg országban gyilkolják halomra az ártatlanokat.


Az emberek elbutulása is komoly probléma, és az internet egyre nagyobb térhódításaival, ez csak fokozódik, kb megállíthatatlan.


Fogyasztói társadalom rohamosan válik egyre agresszívebbé, és a gyártók is igyekeznek minél rövidebb élettartamúra szűkíteni a termékeiket, hogy azokat is váltásra kényszerítsék, akik nem mennek a trendek után, vagy abszolút nincs pénzük 2 évente új porszívót venni.


Összességében, nem találom egy élhető helynek ezt a földet/társadalmat. Elég visszafogottan élek, de sokat gondolkodtam rajta hogy ha gazdag lennék, jobban élvezném-e az életet.

És 2 év elemezgetés után egyre inkább gondolom úgy, hogy miután kiéltem a legfontosabb álmaimat, azután ugyanúgy visszajutnék ide ahol nem látom az értelmét az ilyen mocsok szemét társadalomban való életnek.

2016. ápr. 29. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak az első bekezdésre reagálok:

Súlyos tévedésben vagy a pszichológusokat illetően. Az egyik, hogy diagnosztizálni akarna. Eleve nincsenek "tiszta" személyiségek, a diagnózisok rendkívül összetettek. A pszichiáterek mániája a diagnosztizálás, de a diagnózistól még soha senkinek nem lett jobb. A pszichológus nem a diagnózist kezeli, hanem az embert.

Tévedsz abban is, hogy a pszichológus nem veszi észre, ha hárítasz, ha manipulálni próbálsz, ha játszmázol. Észreveszi, csak nem mondja ki. Ugyanis pont az a cél, hogy te magad ébredj rá arra, hogy az ilyen viselkedéssel önmagad ellensége vagy. Ismerek olyan pszichológust, aki simán megteszi, hogy ha a páciens nem beszél, akkor ő sem szólal meg. Egy idő után a páciens ráébred, hogy a hallgatással magának árt. Ugyanez a helyzet a tudatos vagy tudattalan félrevezetéssel is.

Fogalmad sincs, hogy működik a terápia, de már eldöntötted, hogy neked nem használna.


Ami pedig a pénzt illeti: ez tipikus kifogás. Ezerszer hallottam már, hogy nincs rá pénzem, aztán érdekes módon, ha ugyanaz az ember elhatározta, hogy szakemberhez fordul, ki tudta gazdálkodni. Csak azok nem tudták, akik nem is akarták. Meggyőződésem, hogy egy havi terápiányi összeget simán elköltesz más, kevésbé hasznos dolgokra. Pedig annál jobb befektetés nincs, mint amit önmagadba, a személyiségedre fordítasz, ugyanis az élet minden területén ezerszeresen térül meg (munkában, kapcsolatokban, stb.)

2016. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!