Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepresszánsok és...

Milyen antidepresszánsok és antipszichotikumok okoznak hízást?

Figyelt kérdés

Olanzapinnal sikerült bulímiássá tenniük, új orvost kerestem de félek, hogyha felír egy antipszichót hasonlóan járok, éhes leszek tőle és hízni fogok. Persze elmondom majd ezt a dokinak is, de szeretnék valamennyire képben lenni mi az, ami biztosan hízás okoz.

invega, olanzapin, parogen ezekkel megvan a tapasztalat, egyértelműen hízást okoznak.



2016. ápr. 29. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
lehetséges.. de erre az orvos pontosabb választ tud adna (nem bántásból) :)
2016. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Tehát. A gyógyszertől megnövekedett az étvágyad, emiatt hízni kezdtél, és ezért elkezdted hánytatni magad? Ez a te hülyeséged, ne haragudj, nem a gyógyszer hibája.

A legtöbb ilyen jellegű gyógyszer, mivel az idegrendszerre hat, főleg a nyugtatók, megnöveli az étvágyat, ez van. Mint a fű.

Ha el akarod kerülni a hízást, akkor hányás helyett inkább legyen annyi akaraterőd, hogy ne zabálj fel mindent, csak mert éhesnek érzed magad. Plusz sportolj. Minél többet. Az még az agyi defektusaidon is segíteni fog, többet, mint a gyógyszerek.

Félre ne értsd, nem akarlak bántani, de aki ilyen állapotokkal küzd, annak nagyon keményen erőt kell vennie magán, hogy ne menjen teljesen tönkre benne. Sajnos ez van.

Az mondjuk lényeges lenne, hogy milyen betegségre/tünetekre kapsz ilyen gyógyszereket.

2016. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Beszélni fogok a dokimmal erről, de tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2.-es, a nyugtatók nem okoznak étvágynövekedést és mellékhatásként sem eredményeznek hízást. Légyszi majd gyere vissza és oszd az észt, ha értesz is hozzá.

2016. ápr. 29. 12:57
 4/6 anonim válasza:
Én invegát és ripedon szedtem ez mindkettő antipszichotikum én 15 kilót híztam tőle.Utána xeplion-t alkalmaztak nálam (ez injekció amit négy hetente 1 kapsz az orosi rendelőben)ettől én nem híztam. Nekem is úgy kell kontroll alatt tartani magam hogy ne egyek annyit mert elhízok,egyszerűen ennem kell.Tudom milyen rossz de próbáld meg leszabályozni magad.Én még az étet is lemérem ellenőrzöm a kalória értékét és az alapján kalkulálom be magamnak hogy mennyit ehetek belőle.
2016. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszönöm és kicsit meg vagyok rémülve. 7 éve vagyok anorexiás-bulímiás kevert tünetekkel úgyhogy a kajamérgetesét, kalóriaszámolást, csökkentett ch stb.-ben eléggé bennevagyok :c szeretnék kigyógyulni az evészavarból de úgy nem fog menni, ha folyton éhes vagyok. Tornázni meg csak nagyon korlátozottan tudok, mert néhány éve (az anorexia miatt) izomösszesésem volt, és megsérült néhány ideg a hátamban. Ezért pl. emelni nem tudok, aerobicsozni, táncolni szoktam, ez is nagyon fáj, de mozgás nélkül csak nem lehet élni.
2016. ápr. 29. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

Hízni csak kajától lehet, gyógyszertől nem.

Ha mégis többet eszel, mint kéne az egyetlen megoldás lemozogni, méghozzá nagy kalóriaigényű mozgással. Pl kerékpár, úszás.

2016. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!