Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki egyszerre borderl...

Lehet valaki egyszerre borderline, skizofrén, szorongó és mániás depressziós?

Figyelt kérdés
Szerintem nem. Vannak problémáim, járok is pszichológushoz, de szerinte (és szerintem is) a netes tesztek mind hülyeségek. Én is nehezen hiszem, hogy ez mind meglenne nálam. Valószínű egyik betegség kizárja a másikat. Vagy ha nem akkor nagyon komoly a baj, de ahhoz képest meg egész jól vagyok. Mit gondoltok erről?
2016. máj. 10. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A legtöbb ember borderline skizofrén szorongó mániákus depressziós; vagy még rosszabb. :D
2016. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ismernél egy ötödik féle betegséget odaìrtad volna?
2016. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A netes tesztek mind hülyeségek, max. arra jók, hogy nagyjából belőjék, hogy mi a probléma.

A valóság az, hogy az emberek túlnyomó része küzd kisebb-nagyobb mértékű személyiségzavarral, ezek nem tiszta képek. A "kezelés" szempontjából a diagnózisnak SEMMI jelentősége nincs, ugyanis nem a tünetet kell kezelni, hanem az embert.

2016. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
A borderline meg a mániás depreszió okoz hasonló tüneteket, szóval ezeket könnyű összekeverni, de hogy egyszerre legyen meg a kettő, az azért nem olyan gyakori. De a borderline gyakran jár együtt szorongással és depresszióval, szóval nem hogy nem furcsa, hanem kifejezetten tipikus, hogy ezek együtt előfordulnak. Mondjuk a skizofrénia már egy teljesen más dolog... Ha mindezek mellé még az is bejön a képbe, akkor nagyon-nagyon elcseszett elméről beszélünk. :D
2016. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A netes tesztek nem megbízhatóak! A legtöbb betegség főbb tüneteit csak külső szemlélő veszi észre, maga a beteg semmit sem érzékel belőle (skizofréniánál ez fokozottan jellemző). Egy diagnózishoz kell a szakmai tapasztalat és a kívülről rálátás, egy netes teszt ehhez képest egyelőre még kiskrumpli.


Én pl. borderlineos és bipoláris is vagyok, ez az együttes nagyon gyakori! Sok borderlinenál jelentkezik extrém szorongás, nekem szociális fóbiám van és egyáltalán nem kizáró oka egymásnak ez a három betegség. Ezen kívül még van evészavarom (anorexia) és átmeneti pszichés zavaraim (disszociatív fázisok), mindkettő gyakran előfordul borderline mellett.


A skizofrénia a borderlinenál egy sokkal súlyosabb mentális állapot, ritkán fordul elő egyszerre. (Egy ismerősöm amikor megkapta a skizofrénia diagnózist, el is tűntették az ambulánsáról a borderlinet.) Ettől függetlenül nem kizáró okai egymásnak, itt egy példa:

[link]

2017. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A skizofrénia és a bipoláris betegség a két legnagyobb pszichés (pszichiátriai) zavar. A bipoláris betegség másik neve (a régi neve) a mániás depresszió.


A borderline szem.zavar szintén nagyon súlyos betegség.


Nyilvánvaló módon a szorongást és a depressziót nem kell tárgyalni a borderline szem.zavarnál, skizofréniánál és bipoláris betegségnél külön, mivel alapértelmezettek.


Olvasmányaim alapján a két nagy kórkép (azaz a skizofrénia és a bipoláris betegség) nem igazán lehetnek egyszerre jelen, legalábbis régebben így gondolták. Most már van az ún. skizoaffektív zavar, ami pontosan e két nagy betegség ötvözése, csak akkor az elnevezését nem értem, mert akkor miért nem skipol vagy bizoprén.


Amit 4-es ír: "A borderline meg a mániás depreszió {bipoláris betegség} okoz hasonló tüneteket, szóval ezeket könnyű összekeverni, de hogy egyszerre legyen meg a kettő, az azért nem olyan gyakori." az nem teljesen állja meg a helyét, mert elég sok pszichés beteget ismerek és a bipolárisok nagyon sokszor kapnak borderline szem.zavar diagnózist ill. fordítva és így nagyon sokunknak mindkettő diagnózisa megvan. De azért általában jellemző, hogy több borderline-t ismerek, aki tisztán az, mint bipoláris beteget, akinek csak az a diagnózisa (konkrétan egyet sem).


Amit 5-ös linkelt (és még mindig olvasható), az nem igazán releváns, mert egy fiatal lány beírt magáról vmit a netre és erre random emberek válaszoltak.

2022. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!