Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életmód váltást szeretnék de...

Delavega kérdése:

Életmód váltást szeretnék de nem megy ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni, végre találtam egy olyan munka helyet, amit szeretek is csinálni tudom is csinálni azzal nincs is gond, de! A problémám a következő:

Sajnos fiatalabb koromban "most 30 éves vagyok" szednem kellett elég sokáig sertralin sandoz nevü gyógyszert depresszió végett, nem a dühöngő változatra gondoljatok, hanem inkább, bezártságra, szomorúságra, állandó fáradságra, kedvtelenségre, rosszkedvre. Volt időszak mikor hatott a gyógyszer. De pár év után elkezdtem tőle hízni, majd belassulni. És most hogy életmódot kellene váltanom, nem tudom hogy mit tegyek. Teszt ként pár hónapja abba hagytam a gyógyszert, mert találtam munkát, mondván hogy frissen tudjam tartani magam agyilag, ez sikerül is de, fáradt vagyok, lendületlen, és olyan semmilyen lelkileg. A munkát elvégzem, de semmi extra. Ha meg megint szedem a gyógyszert, kijönnek a mellékhatások, bőrpirosodás, száraz bőr,"úgy néztem ki mint aki holt részeg a munkahelyén, pedig csak a gyógyszer mellékhatás jött ki" a bogyót már nem igen szeretném szedni, utólag sok rosszat olvastam róla, helyette olyasmi kellene, amitől tudok aludni egész éjszaka, nem lennék fáradt nappal, és friss volnék. Valami ütős teakeveréken töprengek, mert valami kellene helyette, de semmiképpen sem SSRI. Életmód váltás csak akkor történhet meg nálam, ha végre pörgősebb lehetnék. A válaszokat előre is köszönöm! Marci



2016. máj. 11. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Rendszeres testmozgás kell. Ezt sokan borzasztóan alulértékelik. Én futni járok, pont azért kezdtem, mert le voltam robbanva, munka végére úgy éreztem magam mintha keresztülment volna rajtam egy teherautó. Az eleje mondjuk nem volt túl jó mert még jobban elfáradtam futás után, de rövid időn belül kamatostul megtérült a rá fektetett energia. Semmit se szabad hirtelen csinálni, fokozatosan, eleinte könnyen rövidebb ideig, majd később egyre intenzívebben, egyre többet. Ez mindenre érvényes, nem csak futásra.
2016. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors válaszod, a futáson már töprengtem én is, le kellene adnom legalább 15kg,hogy még jobban érezzem magam, a mozgással 1et értek. Akkor te érted a problémámat, én is így érzem magam mint aki le van robbanva, most kellene regenerálódnom de sürgősen.

veszek majd megadózisu c-vitamint és zöldteázom.

Este meg orbáncfüvezek majd. Jó lenne egy barátnő is végre. Ezekből a dolgokból kimaradtam.

2016. máj. 12. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:
A délutáni futás után érzem magam a legjobban én is!
2017. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!