Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszer lehet alkalma...

Milyen gyógyszer lehet alkalmas ilyen típusú szorongásra/depresszióra?

Figyelt kérdés

Túl vagyok egy szakításon, egy elég komoly kapcsolat után (én már lánykérésen gondolkoztam), több mint két hónapja vége de nem tudtam még elengedni. A munkám elég stresszes, barátaim vannak és próbálnak is segíteni de földrajzi távolság miatt ritkán tudok velük találkozni. Emiatt baromi magányos vagyok. Munkahelyemen elvagyok napközben, de mikor jön a hétköznap délután/este vagy a hétvége amit egyedül töltök akkor baromira magam alatt vagyok. Nem tudok mosolyogni vagy örülni semminek... DE ha megiszok 1-2 sört vagy 1-2 pálinkát akkor hirtelen lenyugszok és úgy tudok üzemelni mint ahogy kéne egy normális embernek, vagy mint ahogyan éreztem magam mikor nem voltak ilyen problémáim.

Alkoholista nem akarok lenni, ezért ezt a magatartást abba kéne hagyni, illetve nyilván ha munkahelyen rámjönnek a rossz érzések nem tudnék/akarnék inni.

Van valami enyhe nyugtató ami segíthetne normális kerékvágásba vágni az érzéseimet? Valeriana, orbáncfű, magneb6 stb dolgokon túl vagyok.


Köszönöm a válaszokat! :)


2016. máj. 17. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A nyugtatókat nem a depresszióra adják. Arra antidepresszáns kell, amit a doktor ír fel. A nyugtató azért kell, mert az antidepresszáns felpörget, és hogy tudjál nyugodt is lenni, meg aludni, ezért adnak hozzá. Sokan ezt keverik. A gyógyszer az antidepresszáns. Nagyon sokféle van belőle, és a doki az állapotod, a foglalkozásod, a korod, meg a fene se tudja mik alapján választja ki a legmegfelelőbbnek tartottat.
2016. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pálinka helyet kezdj futni és lépj be valami fitnesz kluba ahol ismerkedhetnél is barátokat is kereshetnél és párt is ha nem is azzonal de egyre többet katogna az agyad az ex helyet valaki máson

amúgy a gyászfolyamatnak le kel zajlanija dobd ki a cucait

sirasd meg csak mondogasd magadnak hogy lesz más

2016. máj. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!