Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háziorvos pzsihológushoz...

A háziorvos pzsihológushoz akar küldeni nem vagyok normális? 13/l

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy idegességemben mindig véresre vakarom a kezemet akaratlanul is van hogy álmomban.A kézfejem és az ujjaim általában sebesek.Általában sokat javul ha nem vagyok iskolában vagy emberek között de még így is zavar.Akaratlanul csinálom.A karomra mélyebb sebeket vakarok amikről néha nem is tudom hogy mikor lettek akkorák.Az egész karom sebhelyes.Ekcémás vagyok de ez szerintem már nem attól van.Mit tegyek hogy elmúljon és ne kelljen pszihológushoz mennem? :((

2016. máj. 21. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont azért akar pszichológushoz küldeni, hogy elmúljon ez a problémád. A pszichológus csak beszélget veled, semmit nem csinál. Megpróbálja felderíteni a probléma tudatalatti okát.
2016. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális vagy, csak van egy apró mentális problémád. Az emberek 99%-nak van valamilyen rossz szokása. A dohányzás is ugyanolyan önpusztító, önnyugtató mechanizmus mint amit te csinálsz, csak az elsőre nem olyan szembetűnő és több időbe telik mire valódi kárt okoz.


Menj pszichológushoz, kezeljétek ki amíg az elején jársz.

2016. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te is szeretnél megszabadulni ettől a problémádtól, ugye. Akkor menj el ehhez a szakemberhez, és hallgasd meg a tanácsait. Nem is fog mást csinálni. És ha betartod őket, akkor megszabadulsz a bajodtól. Ennyi...
2016. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ekcémás vagy, akkor sajnos nem mentális a probléma. Saját magamról tudom, hogy borzalmasan tud viszketni. Inkább egy jó bőgyógyász kellene neked.
2016. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fordulj bátran pszichológushoz, semmit nem veszítesz vele, csak nyersz, ha segít megoldani a problémát. Egyáltalán nem vagy őrült, azért mert van egy kis mentális problémád. Az emberek nagy részének az életükben van olyan időszak, mikor lelki gonddal küzdenek. A különbség csupán az, hogy valaki hagyja a betegségét elfajulni, mert szégyelli, és nem fordul szakemberhez, a másik viszont bátran szembenéz a problémájával, és ezáltal esélyt ad arra, hogy meggyógyuljon.

Annak, hogy bántod magad, valamilyen lelki oka van. A pszichológus abban segítene, hogy ez a lelki fájdalom a felszínre kerüljön. A pszichológus nem orvos, nem írhat fel gyógyszert, emiatt ne aggódj. Csak elbeszélgetne veled. A lelki probléma pedig egyáltalán nem szégyen, ugyanolyan mint a testi, ettől nem lesz valaki bolond. Aki hülye, azon a pszichológus már nem segít. Te viszont nem vagy az, és egy kis segítséggel ebből a problémából is meggyógyulhatsz.

2016. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!