Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszicholò...

Mi a különbség a pszichològus és a terapeuta között?

Figyelt kérdés

#pszichológus #terapeuta #Mentàlis egeszseg
2016. jún. 1. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A terapauta nem ad tanácsot,csak próbál rávezetni a dolgokra. Én legalábbis ezt tapasztaltam.
2016. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a kettő általában fedi egymást. Bár el tudom képzelni, hogy míg majdnem minden pszichológus terapeuta is egyben, addig nem minden terapeuta pszichológus végzettségű.


Az viszont örök érvényű, amit az első írt, hogy nem ad kész megoldást a kezedbe, hanem csak rávezet. Különben a terápiának nem lenne értelme, hiszen az első új problémánál ott állnál és nem tudnád megoldani.

2016. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "pszichológus" egyetemi végzettséget takar. Ha ezután terapeuta képzésen is is részt vesz, akkor lesz terapeuta.

Ezért a pszichológus beszélget, a terapeuta meg kezel.

2016. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat!!:)
2016. jún. 2. 18:06
 5/5 anonim válasza:
a pszichológust nehezebb kimondani mint leírni ellentétben a terapeutával melyet könnyű kimondani és leírni is
2016. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!