Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a paranoia/üldö...

Mi a különbség a paranoia/üldözési mánia, paranoid személyiségzavar és a paranoid skizofrénia közt? Melyiknek mik a tünetei?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne sértődj meg, de ez olyan, mintha pl egy építésztől megkérdezed, hogy mi a különbség a Parlament és a Notre Dame között, hiszen hasonlóan nagy épületek...

Amit kérdeztél, annak sok ezer oldalas szakirodalma van, és ehhez még sok év gyakorlati tapasztalat kell (egyetem után persze), hogy valaki valóban meg tudja különböztetni ezeket.

2016. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jó, nyilván azért kérdeztem, mert nem értek hozzá.


Állítólag üldözési mániám (és téveszméim) van, ezért gondoltam rá, hogy lehet, hogy személyiségzavaros is. De nem hinném.

2016. ápr. 4. 14:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Csak pszichiáter tud diagnosztizálni, ha nagyon durva a helyzet, keress fel egyet. Ha pedig szem.zavar (is) van, akkor továbbirányít pszichológushoz, hacsak nem ő is terepauta.

Amúgy a tüntetek nagyon hasonlóak lehetnek, így tényleg nem lehet többet mondani ilyen formában.

2016. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, hamarosan megyek pszichiáterhez.

Am néha pszichózis szerű állapotba kerülök, sztem ez olyasmi, mint ami a skizofréniánál van, csak én emlékszem rájuk, és mielőtt tennék valami rosszat, meg tudom akadályozni. És tudok mindent, amit tisztán.


Nem tudom, lehet a kettőnek köze egymáshoz.

2016. ápr. 4. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Az messze nem biztos, hogy pszichózis... Meg pszichotikus állapot is rendeteg féle betegség velejárója lehet. Szóval nem egyszerű dolog ez. :-)

Tényleg menj szakemberhez, és jobbulást!!

2016. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2016. ápr. 4. 15:51
 7/12 A kérdező kommentje:
És mennyi az esélye annak, hogy félrediagnosztizálnak? Mert elég könnyen lehet eltéveszteni, ha ennyire hasonlóak ezek a betegségek.
2016. ápr. 4. 15:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen is :) Keress egy tapasztalt szakembert, és nem fog félrekezelni. Ha meg vslamiért nem szimpatikus, vagy elégedetlen vagy, keresel egy másikat, ennyi.
2016. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget.

:)

2016. ápr. 4. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, sajnos így távlatilag, fórumon nem lehet többet tenni. Jobbulást :)
2016. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!