Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségem mellé depressz...

Pánikbetegségem mellé depressziót is érzek pár hónapja, nem akarok élni, belefáradtam, elvesztem. Lentebb a folytatás?

Figyelt kérdés

26 Éves nő vagyok. Most majdnem 1 éve elég durván pánikos és depressziós hullámaim is vannak, amikor nagyon azt érzem, lehet jobb lenne holnap nem felébredni.

Párkapcsolatom nagyjából okés, szerintem kivételesen jó társam van, csak a hangulatingadozásaim nem hagyják, hogy tényleg boldog legyek vele.

A pánikbetegség miatt már 8 hónapja munkanélküli vagyok, amit szégyellek egyre jobban. A párom külföldön dolgozik csak hétvégén van itthon.

Gyógyszereket nem szedek. Próbálkoztam már antidepresszánssal,de sokkal rosszabbul voltam tőle, és nem mentem vissza másikért. 3 Hónapig szedtem. Most alkalmi frontinhasználó vagyok. Van, hogy hetekig be se veszem, hogy ne legyek függő, pedig érzem, hogy elférne... régen napi szinten szedtem, mint a cukorkát, nem volt jobb, sőt rosszabb, mert függtem tőle. A párom külföldi munkájából adódóan és a munkanélküliségemből kifolyólag állandóan be vagyok zárkózva a lakásba és ráérek azzal foglalkozni, hogy milyen szar nekem. Sokszor azt érzem, hogy ott rohadjak meg, ahol vagyok, nem is akarok meggyógyulni. A párom és 1-2 ember aki közelebb áll hozzám, azt mondják szüljek és az megadja az irányt majd. Meg a párom szerint én milyen jó anya lennék. Én viszont a hátam közepére nem kívánok gyereket. Régen se volt meg bennem a vágy erre, most meg aztán kész öngyilkosságnak érezném. Ha kiderülne, hogy terhes vagyok, szerintem mégjobban kétségbeesnék, nemhogy elszállna minden gondom. Nehezemre esik még főzni is, mikor egyedul vagyok, bár étvágyam van. Ha dolgoznék, talán kevésbé érezném magam értéktelennek, de ha kiteszem a lábam itthonról, már kerülget a pánik. Elfáradtam. Szoktam mondani a páromnak, hogy attól félek, hogy egyszer ez lesz a vesztem, hogy annyira elborul az agyam, hogy tényleg meg akarok majd halni. Olyankor kiül az arcára az aggódás, és nyugtat, hogy jobban leszek majd úgy is. Sokszor vagyok úgy, hogy talán érdemes lenne gyógyszerekkel próbálkozni még, de anno olyan rosszul voltam az antidepresszánstól, hogy reggel mikor bevettem, még szerintem le se ért a gyomromba, de már elsírtam magam, hogy úristen vajon mi lesz, mert olyan erős pánikrohamot generált mindig, hogy állandóan mentőt akartam hívni. És olvasom mindenféle pánikos csoportokban, hogy az emberek nagy része aki szedi, ugyanúgy szarul van.

Mit tanácsoltok?


2016. jún. 4. 04:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem kérsz pszichoterápiás segítséget?

A háziorvosod vagy a helyi pszichiátriai gondozó tud beutalót adni pszichológushoz.

2016. jún. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
megertelek en is szarul vagyok nagyon ezek a gyogyszerek tenyleg semmit nem ernek en is szedtem es nem lett jobb, mozdulj ki otthonrol szerintem az segit csak elindulni nehez utana jobb lesz
2016. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen állapotban voltam, akkor elmentem pszichológushoz és nagyon jól tettem, mert rengeteget segített. (Gyógyszert nem szedtem, anélkül is elmúlt a depresszió és a pánik is a terápia hatására. Megjegyzem, azért tiltakoztam a gyógyszer ellen, mert fiatalon szedtem antidepit és semmit nem használt, az csak tüneti kezelés, az okot nem szünteti meg. A terápia viszont az okot kezeli.)
2016. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
rajtam a pszichologus se tud segiteni mond olyan hulyesegegeket komolyan mondom h a fulem is ketteáll, mocskos elet legyen mar vege
2016. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pest környékén élsz? Keresd fel Hamsovszki Zsuzsannát, akár facen. Foglalkozik a pánikbetegekkel, illetve azokkal, akiknek saját magukkal vannak gondjaik. Beszéljetek le egy időpontot.
2016. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tolna megyei vagyok. Sajna nekem pest nagyon messze van. A mi környékünkön olyan putri, visszamaradott városkák vannak, hogy a neten se találtam kimondottan pánikosokkal foglalkozó terapeutát. Sima mezei pszichologushoz jártam már én is, de nem ért semmit. Pénzkidobás volt. A felszínes hülyeségeit hallgattam csak, és meg se értette mi a bajom. Teljesen elbeszéltünk egymás mellett.

Szóval egyenlőre nem tudom mi lesz...

2016. jún. 6. 06:00
 7/8 A kérdező kommentje:
És nincs Tb-s pszichologus a városunkban, utánakérdeztem már. 1 Pszichiátriai rendelő van csak, de ő csak gyógyszerez. 5 perc után felírja a mérgeit, és viszlát. Ráadásul a pszichiátriai rendelő egy utcával lejjebb, még el is van különítve az sztk épületéből. Tök gáz.. Mondjuk akiket láttam ülni a váróba egyszer, mikor ott voltam, hát nem csoda...
2016. jún. 6. 06:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy írj rá, és oldd meg, hogy felmenj oda, legalább 1-2 alkalomra. Ő neten is válaszol, ha otthon vagy.
2016. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!