Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátom viselkedése már...

Barátom viselkedése már kiveri nálam a biztosítékot. Leissza magát, fejét falba veri, nem megy orvoshoz. Mi a teendő, valamilyen mentális baja van?

Figyelt kérdés

Iskolában a viselkedése rettenetes. Iszik sokat alkoholizál folyton. Én 20 éves férfi vagyok Ő meg 22 éves fiú. Nem értem miért kell neki ilyen önpusztítóan élnie. Ennek van valamilyen tudományos neve?


Ezek a tünetei: - ha dühös fejét a falba veri

- széttép dolgokat, rugdos tárgyakat

- sokat iszik, részeg gyakran

- vágja a lábát

- kiszámíthatatlan egyszer A-t mond máskor B-t én se tudok kiigazodni a viselkedésén.

- nagyon ellentmondásos, hangulatember

- nem tud másokkal békésen együtt lenni mindig összeveszik valakivel

- folyton hívogat engem éjjelente is

- orvoshoz nem akar menni helyette pszichológushoz jár, engem nem avat be a dolgaiba pedig meghallgatnám szívesen


Na szóval nagyon jó barátom olyan mintha a testvérem lenne de ezek a dolgai már nagyon kiakasztanak és nem tudom hogy jó hatással van e rám a viselkedése. Járt nemrég egy OKJ-s iskolába azonban ott összeveszett egy tanárával és kirúgták. van valami betegsége amúgy?



2016. jún. 8. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Agresszió, depresszió, alkoholizmus, és társai.

Elég szomorú, hogy a pszichológus nem tud rajta segíteni. Bár az is csak úgy tud segíteni, ha ő maga is akarja. És nagyon úgy néz ki, hogy ő nem akarja.

Csak az segítene rajta, ha ő maga belátná, hogy ezt így nem lehet. Hogy ha megváltozna, máshogy állna hozzá a dolgokhoz.

2016. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Eszter76 ***** válasza:

A leírás alapján alkoholista és depressziós - mindkettő betegség és mindkettőből csak akkor lehet meggyógyulni, ha ő is akarja. Az, hogy jár pszichológushoz az jó jel.


Sajnos az alkoholizmus erősíti a depressziót az meg az alkoholizmust - szóval kb. ördögi kör. Remélhetőleg a pszichológus tud neki kiutat mutatni. Még az is lehet, hogy elvonóra lesz szüksége - de az is csak akkor lehet sikeres, ha ő maga nagyon akarja.

2016. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg agysérülése is van. A homloklebeny sérülése is hasonló tünetekkel jár, de nem akarok itt távgyógyítani.
2016. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!