Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez, vagy keressek...

Normális ez, vagy keressek fel egy szakembert?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó kategóriába írok, de hátha kapok valami választ rá.

A helyzet az, hogy 20 éves vagyok (még itthon lakom) és nagyon fura dolgokat képzelek be magamnak. Igazából régen betudtam annak, hogy túl élénk a képzelőerőn és ezért vannak ezek a dolgok, de egyre durvább a helyzet.

Már régen is elég félős voltam, kiskoromban a nővérem sokat rémísztgetett és elég sok horrorfilmet láttam. Ma már ilyesmit nem tudok megnézni. Ma hajnalban a Rémálom az Elm utcából c. filmből konkrétan 3 percet láttam és utána nem tudta eludni, valahogyan féltem lehunyni a szememet és elaludni. Mindenhol Freddyt láttam. De elég egy kétsoros horrortörténet, hogy mindenhol szelemeket (amikben egyébként hiszek) és egyebeket lássak. Nemrég olvastam Joe Hilltől A szív alakú dobozt és utána éjszaka felébredtem és tisztán láttam belőle azt a kisatírozott szemű férft a székemen ülve. Rettenetes volt.

Nem merek egyedül itthon lenni éjszaka, még nappal is becsukok minden ajtót és ablakot. Éjszaka még a mosdóba sem merek kimenni. Hangokat hallok ilyenkor és nagyon durva rettegés fog el, reszketek és beszélni sem tudok.

Régebben ez csak itthon volt, de már az iskola kihalt folyosóján, üres mosdókban is... A tükrökbe már nem merek belenézni.

Ez csak időszakosan van. Amikor rosszabb periódusban vagyok, akkor a konyháig sem merek egyedül kimenni egyedül és rettegek a sötétben. Hogyha jobb, akkor házon kívül is elsétálok este is, ameddig nem jutanak eszembe rémísztő dolgok.

Tudom, hogy ez nagyon kusza, de esetleg más már hallot ilyenről? Csak én vagyok így?Lassan pokollá teszi az életemet ez az egész. Keressek fel egy szakembert?


2016. jún. 12. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, menj el pszichológushoz!
2016. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam a te korodban, szinte szórol szóra. Most lassan 40 vagyok, és mérséklődött sokat a dolog, de azért a kislámpla éjszaka fel van kapcsolva.
2016. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!