Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatása van pontosan az...

Szofi51 kérdése:

Milyen hatása van pontosan az anridepresszánsnak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha rendszeresen szeded tudsz ugyanúgy nevetni, viccelodni meg minden?

2016. jún. 13. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
nem lesz rossz kedved.
2016. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen antidepresszánsról van szó. Rengeteg típusú létezik.


Legerősebb hatásúak :MAOI hát ez teljesen jókedvre derít de a pozitív érzelmeket is semlegesíti egy kicsit. Nagyon sokmindenre hat serotoninra, dopaminra, noradrenalinra. De ritkán írják fel mert tényleg erős (pl: aurorix)


Triciklusos atndeirepsszáns: Hát ez már régi, elavult szerek de jók depresszióra és felvillanyoznak de el is álmosítanak mert antihisztamin hatásúak a legtöbbjük (pl: elontril)


Atípusos antidepresszáns: ezek nagyon változóak ilyen a coaxil mondjuk felpörget tehát nem annyira jó szorongásos betegségre


SSRI: ezek megölik az érzelmeket, eltompítnaka de nagyon jól hatnak. Ezt szedve nem igazán fogsz olyan lenni mint azelőtt mert eléggé semleges érzéseid lesznek. Mosolyogni se nagyon fogsz tőlük (ilyen pl: cipralex, zoloft) ezt írják fel leggyakrabban


SNRI: Ez felpörget és oldja a szorongást is. Ettől is változik az alapszemélyiség inkább céltudatosabb, tökösebb leszel tőle. Nem leszel annyira elégedett mint az SSRI-ktől inkább a teljesítményre mész rá és ha sokat alszik vaalki ezt írják mert jól hat az aluszékonyságra. Idegesség, szívdobogás gyakori mellékhatás ilyen (pl: cymbalta, velaxin)


Újabb fejlesztésűek: Ezek már másképp hatnak de jók ezek is arra fejlesztették őket hogy minél kevesebb mellékhatásuk legyen. De az érzelmekre jól hatnak negatívakra de nem nagyon mosolyog tőle az ember ilyen sivárak lesznek tőle az érzések ilyen (pl: brintellix, valdoxan)

2016. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szóval car ahogy van,az egész?
2016. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2: Ez egy remek összefoglaló, de én egészen mást tapasztaltam.

SSRI-típusú antidepit szedtem, és iszonyatosan felpörgetett, egyfolytában vigyorogtam tőle, viszont legbelül mardosó fájdalmat éreztem a folyamatos vigyorgás ellenére. (Rövid ideig szedtem, pont az általam kellemetlennek megélt hatások miatt.)

Létezik, hogy rám máshogy hatott, mint másokra???

2016. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zoloftot szedek 2honapja de semmi hatasat nem erzem,mert?:(
2016. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!