Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza, hogy ennyire zavar...

Mi okozza, hogy ennyire zavar a rendetlenség?

Figyelt kérdés

Hogyha rendetlen helyen vagyok, akkor mindíg rosszul érzem magam. Levertség fejfájás stb. Ha itthon vagyok, és itt van rendetlenség, akkor szinte bepánikolok. Hirtelen veszem a levegőt, jön a gombóc a torkomban és nem tudom megállni, hogy ne kezdjek el rendet rakni. A kosz nem annyira zavar, csak akkor ha pl. ki van ömölve valami, és nincs felmosva, csak ott szárad rá a padlóra. Az viszont tényleg nagyon zavar, hogyha egy helyen túl sok cucc van, zsúfoltság, meg hogyha valamiből több van a kelleténél pl.:ruhák, vagy ilyen kis szuvenír cuccok, sminkcuccok/szépítkezős cuccok, játékok, SZEMÉT!!! (hogyha ez valamilyen gyűjtemény része, akkor általában nem érzem bajnak). Azt sem bírom, hogyha poshadt ételek vannak a konyhában (ha máshol, akkor főképp :D ). Vagy hogyha túl sok kaja van a hűtőben, és esélyes, hogy valami megposhad. A por pl. nem annyira zavar (legalábbis nem annyira, hogy rosszul legyek) egyéb ilyesmi dolgok sem, pl. ha piszkos az ablak, vagy a cipő.

Van ennek a dolognak valami neve? Tudjátok hogyan lehetne kezelni? (Van úgy hogy már magamat is idegesítem vele. Főleg hogyha a családomra leszek dühös a rendetlenség miatt.) És mivel sokan tudják hogy ilyen vagyok kihasználják (Nem kell elpakolni maguk után, mert majd én úgyis megcsinálom, mert nem bírom a rendetlenséget, és ez tök igaz is) és már eléggé meguntam ezt is. Már nagyon szeretném megtanulni kontrollálni.

Bárkinek bármi eszébe jut írjon pls.



2016. jún. 13. 22:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Plussz még kihagytam, egy nagyon idegesítő szokásomat: Hogyha úgy érzem, hogy valamiből túl sok van, akkor azokat elajándékozom/ kidobom. Attól függetlenül, hogy még használható, vagy szeretem azokat a tárgyakat/ szükségem lenne még rá stb. Akkor is ha még tök új vagy nagyon drága volt, akár spóroltam rá, ilyesmi. Van úgy hogy véletlenül (direkt :D ) eltöröm/elrontom, hogy utána kidobhassam. Vagy ételeknél, hogyha mér kicsit is romlott (pl.: megbarnult a banán) akkor egyszerűen kidobom. Nem tudom megállni. Hogyha nem teszem, megint jön a rosszullét. Pedig nem szeretnék pazarolni. :((( Mindíg úgy szégyellem magam, amikor azon filózom, hogy annyi a nélkülöző meg minden, én meg csak fogom és kidobom a dolgokat, de nem tudom hogy mit tehetnék ellene :((
2016. jún. 13. 23:31
 2/3 anonim ***** válasza:

"Főleg hogyha a családomra leszek dühös a rendetlenség miatt."


Esélyes, hogy a családodra vagy dühös, de NEM a rendetlenség miatt. Arra kellene rájönnöd, hogy mi miatt és akkor tudnád kontrollálni.

2016. jún. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2016. jún. 14. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!