Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti meg vagytok elégedve a TBs...

Ti meg vagytok elégedve a TBs pszichológusotokkal?

Figyelt kérdés

2016. jún. 14. 18:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Ezért járok magánba. Igaz fizetni kell, de jóval gyorsabban is haladok vele, mint a tb-sel. Pár alkalom magánpszicho után azt érzem, hogy kijutottam az alagútból. Évek óta nem éreztem már ilyet. A tb-shez már vagy fél éve jártam a semmiért.

Évek óta nem mertem közlekedni és a magánpszichoval már utaztam az összes BKV-n, meg már liftben is be merek szállni. Ez minden pénzt megér.

A tb-s pszicho alatt csak kocsival vittek ide-oda és semmi változás nem történt a fóbiáimban.

Ma már egy felszabadultabb, vidámabb ember lettem, aki mer már utazni, élni. Ez a magánpszicho eredménye.

2016. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Gondolom azért merült fel ez a kérdés, mert nem vagy elégedett vele. Elég szomorú, hogy aki nem fizetőshöz jár az nem kap segítséget, ugyanis a tb járulék nem olcsó, havi 7 ezer ft-ot perkálunk ki érte azt számoljátok ki évesre mennyi pénz és nem mindenki keres annyit, hogy megengedhesse magának azt a luxust, hogy 7-8 rongyokat dobáljon ki heti! szinten, vagy heti 2 alkalommal, az nagyon sok pénz. Hiába mondják a pszichológusok meg a hallgatók, hogy az nem sok, hát persze ha nekik van anyagi hátterük meg van miből finanszírozniuk az iskolát persze hogy nem drága, de ha nekik kéne 90-120 ezer ftos fizuból megélni és részorulnának egy kis segítséghez megnézném mit szólnának, ők biztos nem ilyen anyagi szinthez vannak hozzászokva! Ők nem egy fogorvos vagy nőgyógyász hogy egyszer elmész egy vizsgálatra, vagy kezelésre és aztán oké, hanem hónapokig mehetsz súlyos összegeket fizetve terápiákra... Xar ügy akinek nincs pnze, az ebben a világban hamar meg fog halni, mindegy mentális vagy más baja, betegsége van! Ez a vad kapitalizmus.... Hányinger az egész.
2016. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 homo ludensz ***** válasza:

TB.-re járok pszichológushoz két hetenként egy alapítvány jóvoltából aki befogadott.

Engem igaz nem hordtak se gyalog sem kocsival csak olyan szinten beszélgetünk hogy nagyon megkönnyebbülve köszönök el. Nem hiszem hogy a pszichés problémákat hónapok vagy bármilyen idövallumban lehetne mérni vagy kezelni és eldönteni mivel sok módszer van és két emberre kétféleképpen hat.A helyes terápiás módszer megtalálása már biztató ha komolyan gondolja a terapeuta és a páciens.

2016. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nos, én is TBs-hez járok, de épp ellenkezőleg, én meg vagyok elégedve vele, bár összehasonlìtási alapom nincs. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert annyi rosszat hallottam róluk, és kiváncsi vagyok, hogy tényleg igaz-e
2016. jún. 14. 21:35
 5/25 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Akkor örülök, ha így éreztek én vagyok túl negatív? Lehet. Akkor vannak normálisak is, bár én is sok panaszt olvastam már itt a gyk.-n, de ez nem jelent semmit ezek szerint.
2016. jún. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Maximálisan elégedett vagyok vele. Négy hónap alatt legyőztük a pánikbetegséget. Zoloft+rivotril. Azt annyi...
2016. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 homo ludensz ***** válasza:
A gondozóba ahová másfél havonta járok a pszichiáterhez aki felírhatja a gyógyszert ott csak addig terelődik rám a figyelem míg kijön a nyomtatóból a recept és két példányban az ambuláns lap. Azt aláírom egy példány náluk marad amire kapnak a TB.-től némi suskát én meg időpontot a legközelebbi megjelenésre. Az alapítvány non profit és legalábbis nekem értelmes pszichológus jutott. Kb. 1 óráig csak arra kíváncsi amit én mondok.
2016. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

#2

Hidd el nem a betegen akarnak élősködni... egy pszichológus fizetése kórházban, iskolában, nevtanban stb egységesen 120 ezer...ugyanúgy közalkalmazotti státuszban vannak, az iskolapszichológusok talán a pedagógusi bértábla szerint kapják az emelést már amikor kapnak, a kórházban dolgozó pszichológusokat pedig lehet nem is érinti az egészségügyi dolgozókat érintő most tervezett fizetésemelés... és ehhez minimum 5-9 év tanulás, rengeteg pénz szakképzésre(na és 150 óra önismeret, ahol ők is kiperkálják 6-8 ezer ft órabért egy másik pszichológusnak)... valóban luxus kiképződni pszichológusnak, főként, hogy nem folyik be semmi még évekig. Magánban pedig muszáj ennyit elkérni, a kiégés veszélye miatt sem vállalhat annyi pácienst, hogy ténylegesen jól keressen a praxisán. Emellett fizeti a szupervízort, adott esetben a rendelői díjat, kamara tagságot (a klinikusok), és a legtöbben még folyamatosan képződnek. Úgyhogy bár teljesen megértem, hogy miért elkeserítő, hogy ennyibe kerül, nem a szakemberek mohósága miatt van... ha nálunk is a holland rendszer lenne, a mentális és mentálhigiénés ellátás az alapellátás része lenne, és mindenkinek jutna pszichológus, és a pszichológusoknak is lenne munkája... de nem az van, addig meg sz...pás mindkét félnek.

Emellett sajnálom, ha valaki nem olyan ellátást kapott, amilyet érdemelt volna. Van, hogy nem passzol szakember- kliens, van, hogy a szakembernek van rossz napja, van hogy a betegnek nincs belátása, és bizony van, hogy a szakember a rossz.

2016. jún. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 homo ludensz ***** válasza:

*8-nak. Nálunk nem alapvető ellátás a mentális gyógyítás?

Alapvetően itt nem az ember számít a szakorvosnak hanem a betegség.Az hogy azt az előtte lévő ember hordozza az számára mellékes.

Valakit elüt egy autó azt a mentő felszedi a kórházban összerakják majd idővel hazaengedik. Az már senkit nem érdekel hogy évek múltán sem mer esetleg kimenni az utcára vagy átmenni a zebrán.

Természetes a mentő a traumatológus akkori ténykedése mikor a fizikai testet menti és javítani igyekszik rajta. Egy ember viszont testből és lélekből tevődik össze.

Talán egy eszményi kórházban a szakorvoslásban egyszer a pszichiátria is olyan rangot kap mint a sebész vagy egyéb szakterület.

2016. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Úgy mondanám, hogy bár jogod van hozzá, de ahogy te is írtad, nincs akkora hangsúly helyezve rá, mintha a törött láb és a lélekben töröttség nem lehet ugyanolyan fájdalmas.
2016. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!