Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségben szenvedek,...

Kényszerbetegségben szenvedek, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Annyira nem a komoly fajta (de ez is betesz). Az az eset van nálam, hogy pl. 10x újrakezdek egy mondatot olvasni. Vagy most ami már annyira felidegesített, hogy kiírjak egy kérdést ide, hogy elhatároztam magam, hogy megnézem a star wars 1-7-et újra, és 4 napja már a pocsék első részt ismétlem. Eleinte, ami segített, hogyha két bizonyos magamban kimondott szó között kimondok magamban egy parancsot, azt kötelező betartanom. (Pl. * nem nézed meg, le van-e kapcsolva a villany *). És igen, ezt se nagyon tartottam be. Ezek után amolyan nagy fogadalmat tettem (mostantól minden parancsot betartok), de ez se segített sokáig. Most mit csináljak, hogy biztos legyek abban, hogy betartom a parancsokat? Légyszi, csak olyanok írjanak, akik valahogyan megértik ezt.

2016. jún. 16. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért megkérdezném: orvosnál voltál ezzel a problémával, vagy magad kínlódsz vele. Hidd el, tudnak rajt segíteni. Ráadásul minél jobban erőlteted, annál jobban megrémiszt...erővel nem bírod felülírni az agyadat.
2016. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez már abszolút a kezelendő kategória, szóval irány a pszichiáter. Nekem is van kényszerbetegségem csak szerencsére pillanatnyilag nem ennyire súlyos. Gyógyszert kellene szedned szerintem, pedig utálom a gyógyszereket, de téged már nagyon akadályozhat a normál életvitelben ez az állapot. Tudnak segíteni. Pszichiátriára a beutalót a házidoki tud adni, ha kellemetlen elárulnod neki a kényszercselekvéseket, akkor mondd azt, hogy pánikolsz a járműveken (pánikbetegség) az jóval elfogadottabb mentális zavar.
2016. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"10x újrakezdek egy mondatot olvasni" Ez ismerős, mintha csak én írtam volna.
2016. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!