Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki volt már így? Hogy...

Valaki volt már így? Hogy jött ki belőle?

Figyelt kérdés

Már több mint egy és fél éve, nagyon nincs semmi rendben.

Van egy pár ember aki meghallgat, nem mondom azt, hogy nincs, de úgy őszintén tényleg jól jönne valaki aki átérzi a szituációm és tudna segíteni.

Nem igazán akarom magam diagnosztizálni, úgy érzem, hogy ez egy hülye "tinihiszti" de mégis, teljesen tönkreteszi az életem.

A hangulatom folyamatosan sz@r, nincs igazán semmihez kedvem, nem okoz nagyon semmi örömöt.

Néha nem bírok aludni, néha meg 15-6 órákat alszom, de végülis mindegy, mert kimerültnek érzem magam, és erőtlennek.

Az evéssel is gondjaim vannak, kövérnek érzem magam, és koplalni próbálok, de legtöbbször nem is sikerül, meg azért a szüleim is rendesen nyomják a kaját, de amit lehet elajándékozok vagy kidobok. (175 cm 52 kg vagyok)

Vágom magam, tudom, persze "nem old meg semmit". De elfedi a hülye problémáimat kis időre, egyszerűen már függök tőle, ha 3-4 napot kibírok pengém nélkül az már csoda, de utána muszáj, nem bírom ki.

Aki úgy érzi, írhat, dilidokihoz nem tudok elmenni, suliban ismerőseimnek konkrét ROSSZ tapasztalata van vele, és mivel kisvárosban élek rendes orvos nincs is; esetleg fizetős, amit meg zsebpénzből nem tudok fizetni. Szüleimnek nem véletlenül nem mondtam el, nekik is elég nagy szerepük van az egészben, rengeteget veszekednek velem ok nélkül, szidnak.

Aki elolvasta annak köszönöm. Minden építő tanácsra megy a zöld pacsi. ^-^



2016. jún. 19. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A vagdosásról annyit tudj, hogy drogozás. Az éles fájdalom hatására fájdalomcsillapító hormon termelődik, és ezzel kapcsolgatod mesterségesen az agy jutalmazási mechanizmusát, ugyanúgy, mint egy alkoholista, egy dohányos, stb. A vagdosás annyiban figurásabb dolog, hogy az enyhe önpusztítási, megsemmisülési vágyak is manifesztálódnak benne, az egészséges életösztönnel való konfliktusuk oldódik. Hasonló a helyzet a kóros önfogyasztással is. Azért írtad le, hogy kövérnek érzed magad 175/52-vel, mert igazából pontosan tudod, hogy ez egy irreális érzés, mert kevesebbet akarsz magadból, mert nehezen tudod magad elviselni, és a legkönnyebb elhitetni magaddal, hogy rossz vagy, főleg ha a szülők, akik a tudatalatti világában a szuperegót jelentik, szidnak.

Ha a városban elérhető "ingyenes", TB-s orvos vagy pszichológus rossz, próbálhatsz beszélni pappal is (soknak közülük van pszichológus végzettsége is).

A "hülye tinihisztikről" meg annyit, hogy az ilyen lekezelő dumákat az mondja, aki nem tette túl magát a kamaszkori traumáin, lenézi, lekezeli a kamaszkori önmagát és ezáltal másokat is, nem meri magát "regresszálni", gondolatban visszavinni ebbe a nehéz korba, az önkeresésbe, a külső és belső emberkép konfliktusába, stb.

2016. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, az endorfinról tudtam.:)

Minden másban teljesen igazad van, köszönöm.


Nem igazán tudom, minden pap 50+ errefelé, meg őszintén nem igazán bírom egyiket se... (anyám nagyon erőlteti a vallást, meg a templomot, apám semleges ezzel kapcsolatban)

2016. jún. 19. 21:36
 3/6 A kérdező kommentje:

"Az endorfin az endogén opioid peptidek gyűjtőneve, amelyek neurotranszmitterekként működnek. Ezek a fehérjék a gerincesek agyalapi mirigyében és a hipotalamuszában termelődnek fizikai hatásokra, izgalmi állapot esetén, fájdalomérzületkor, fűszeres ételek fogyasztásakor és az orgazmus időpontjában. Képességeik lényegét tekintve hasonlítanak az opiátokhoz, azaz fájdalmat csillapítanak és kellemes érzést idéznek elő."

Szerintem mielőtt trágárul nekirontasz valakinek, fel kellene készülni.

2016. jún. 20. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha a dilidoki alatt pszichiátert értesz, ajánlom hogy keress fel egy pszichológust. Környéken nevelési tanácsadóban, családsegítőben, esetleg a sulitokban is dolgozhat ilyen.

Egyébként őket lehet keresni több formában, online is: egycsonakban.hu

kek-vonal.hu

2016. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet ,hogy depressziós vagy?Esetleg írhatsz ,ha gondolod.
2016. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen, valahogy sikerült kijönni belőle. Ha nincs pszichológus, akkor próbálkozz barátoknál, ha nincs ilyen akkor fogj egy üres lapot, és írd ki magadból a fájdalmat... Nekem ez segített. :)
2016. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!