Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy lelkivilágunk...

Lehetséges, hogy lelkivilágunk (gondolataink, szavaink, tetteink, kreativitásunk, segítőkészségünk) állapotát tükrözi vissza a környezetünk és az emberek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 26. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges.
2016. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt túlzásnak tartom, viszont nagyban befolyásolják azt a szűrőt, amelyen keresztül befogadod a környezetedet.
2016. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egyrészt, ha te barátságtalan vagy másokkal, akkor hiába várod el, hogy veled kedvesek legyenek.

Másrészt, ha gondod van, akkor hajlamosabb vagy mindent negatívabban látni, vagy csak a rossz dolgokat észrevenni.

Ettől függetlenül persze van olyan is, hogy te hiába vagy normális, akkor is hülyén viselkednek a környezetedben.

2016. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez pontosan így van ahogy leírtad! :) Olyannak látod a környezeted amilyen te magad vagy. Pár példa: Ha te egy végtelenül optimista, vidám, boldog ember vagy akkor azt fogod látni hogy minden csodálatos, az emberek segítőkészek, minden szép :) (persze ettől még történhetnek veled negatív dolgok is, de te akkor sem törsz le, mert a pozitív beállítottságodból kifolyólag bizonyára jól kezeled a dolgot). A másik amikor valaki végtelenül negatív..Ekkor csak azt látod h minden sz*r, az emberek bunkók, neked semmi sem sikerül...Ráadásul a a negatív szavakkal amiket kimondasz, egyre inkább húzod le saját magadat, ahogy a másik csoportra is igaz (pozitívak) csak ugyebár ott ezek a gondolatok felemelnek téged. :) Csak nézd meg itt gyakorin az emberek témakört, láthatod h sok kérdés így hangzik: csak én utálom a nyarat, vagy pl: Miért utálom az embereket, magány, egyedüllét. De ha ezek az emberek változtatnának a gondolkodásukon és a hozzáállásukon akkor jönnének a lehetőségek, barátok, szerelem. :) Lehet h ez nem ilyen egyszerű, nem pár nap alatt leszel a pozitivizmus világbajnoka. Idő kell mindehhez. Viszont megéri, én is rajta vagyok az úton, és állíthatom h működik. :)
2016. jún. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, és nem csak az érzékelésben, hanem a tetteinkben is megnyilvánul. Ismerek olyan embert, aki egyszerűen vonz másokat, mint lámpafény a lepkét. Mert jó, egyenes, őszinte, és törődik másokkal. Semmi extra munkát nem fektet bele. Összehasonlítva én van hogy úgy hiszem teljesen magányos vagyok, és valóban, nincs sok barátom, de sokszor azt se veszem észre, hogy bár nincs sok barátom, de mégis vannak barátaim...
2016. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!