Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hagyja abba a beszédet...

Miért hagyja abba a beszédet egy 9 éves kislány az egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Nővérem kislánya egyik nap felkelt és azóta nem beszél, se otthon, se az iskolában, ez már egy éve tart. Előtte sokat piszkálták a többiek mert dúrva ekcémája volt,ez okozhatta benne a törést? Barátai nincsenek, szinte alig fejez ki a haragon kívül bármi érzelmet, sokszor agresszív, köze lehet ehez? Amúgy jól kifejezi magát mutogatással, nem zárkózik el a szobájába, az iskolában is a többiek között játszik csak hát egyedül. Elvittèk pszichológushoz de csak gyógyszert írtak fel neki, de persze nem szeretnénk rögtön begyógyszerezni. Valakinek van valami ötlete hogy mi ez? Hasonló tapasztalatok?
2016. jún. 29. 22:49
 1/8 anonim válasza:
20%
Pancserek a szulei.
2016. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem GAP szindrómára utal, főleg, hogy durva ekcémája is volt, ami autoimmun betegség. Olvassátok el, amiket ezeken az oldalakon találtok:

[link]

[link]

2016. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy ez ugyanaz-e de én például 2 évig abszolút nem szólaltam meg szolfézson mert bármit mondtam az rossz volt, a többiek pedig akik jobban tudták csak ne nevettek. Ezért úgy gondoltam nincs értelme megszólalnom és nem is tettem, volt hogy a tanár már sírt hogy mondjak végre valamit. Utáltam az egészet. A kislány milyen tanuló?
2016. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
választott némaság, mutizmus
2016. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ovis koromban voltam ilyen bő 2 évig. A szüleim mai napig emlegetik hogy én már 2 évesen nagyon beszédes voltam egyik napról a másikra kezdtem el szinte beszélni rá pár héttel később már teljes mondatokba kommunikáltam. Kb 4-5 évesen nekem volt egy komoly betegségem ami miatt nem járhattam közösségbe, emberek közé, és annyira magányba voltam (sajnos muszáj volt) hogy amikor megszoktam és elfogadtam a helyzetet egyik napról a másikra mehettem közösségbe és annyira furcsa volt állítólag akkor gyerekként hogy rám szálltak és nem mertem megszólalni sokáig. Idehaza is állítólag nagyon szűk szavú voltam csak, nem győztek orvosokhoz rohangálni velem. Azt tudom hogy amikor pszichológushoz kerültem sokadik, alkalom után agyvizsgálatra akartak küldeni, és akkor szólaltam meg, és fokozatosan tért vissza a beszélőkém.


Én nem emlékszem mi volt hogyan volt, semmire nem emlékszem, de a szüleim majdnem fél évente beszélnek róla milyen voltam.

2016. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

"Elvittèk pszichológushoz de csak gyógyszert írtak fel neki, de persze nem szeretnénk rögtön begyógyszerezni."

Itt valami nem kerek. Gondolom pszichiáter volt az illető, mert pszichológus nem írhat fel gyógyszert. Milyen gyógyszert kapott? Miért nem szedi be? Mégis milyen változást remélnek, ha nem fogadják meg, amit az orvos mondott, de még pszichológushoz sem viszik el?

Mondjuk én egyből családterápiába vinném, ha a szülők ennyivel elintézték a gyerekük kezelését, hogy jaa gyógyszert az nem, nem baj kislányom, majd mutogatsz.

2016. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erőltetni nem kell a beszédet. A mutistáknak segíthet, ha tanulnak jelnyelvet. Azt nem érinti a mutizmus.
2016. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írásban sem kommunikál?
2016. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!