Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermek akarok maradni, nem...

Gyermek akarok maradni, nem tudom elfogadni a testi változásokat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek vegyétek komolyan a kérdésemet, a problémámat nem tudom megbeszélni senkivel.

Én egy 14 éves lány vagyok. Kiskorom óta kitűnő tanuló vagyok, mindig a megfelelni akarás hajtott, már 7-8 évesen koplaltam, betegesen vékony voltam. Sosem voltak úgy igazi barátaim, úgy érzem elmaradt a gyermekkorom, míg a korombeliek mindig a játszótereken lógtak, a mai napig nagyon vidámak, páran már szerelmesek is.

Én viszont rossz értelemben kilógok a sorból. Rettenetesen csúnyának érzem magam és kövérnek, tavaly bulimiában szenvedtem. Igazából tudom magamról, hogy nem vagyok túlsúlyos, 170 cm és 55-56 kg. Viszont a lelkivilágomhoz úgy érzem, egy törékeny, ártatlan, gyermeki alkat illene.

Nagyon zavarnak a testi változások, leszorítom a melleimet, egy időben még a combjaimat is lekötöttem, hogy kislányos alkatom legyen. A nőies formáim miatt kihasználhatónak érzem magam, irtózom a fiúktól, főleg a férfiaktól. Ezért a nagyon nőies fiúk tetszenek, akiknek szép arcuk, hosszú hajuk van, esetleg sminkelik is magukat. Tudom, hogy ez szintén nem normális.

Zavar, hogy a korombeliek teljesen másképp gondolkodnak, például nem hogy zavarja őket a nőiesedés, inkább még örülnek is neki, és kacérkodnak a fiúkkal. Illetve kedvelt téma náluk a szeretkezés, aminek én már a gondolatától is rosszul leszek, egyenesen undorom ettől. Rengeteget jártam már pszichológusokhoz, sőt háromszor voltam már pszichiátrián is, de nem segített. De tényleg nem vagyok pszichopata, mert jól tanulok, mindenkivel kedves vagyok, ezért kihasználnak.

Kérlek segítsetek, nagyon zavarnak ezek a dolgok. Szeretnék tanácsokat kapni, hogy mit tegyek és kíváncsi vagyok, hogy szerintetek én miért lettem ilyen.

Előre is köszönöm! :)



2014. szept. 28. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Túl sok időd van agyalni!Sportolj valamit!
2014. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
ha ha a szeretkezés gondolatától is rosszúl vagy akkor ott már nagyon komoly gondok vannak.plusz még amiket leírtál menj csak vissza a pszichologushoz még egy kicsit
2014. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazad van, szeretnék is menni, csak egyszerűen nem merek. Küzdősportra biztos nem, mert félek a megmérettetésektől, kosárlabdára, és egyéb csapajátékokra pedig azért nem merek, mert félek, hogy miattam vesztünk el meccseket stb, és nem fognak kedvelni, plusz teher lennék.
2014. szept. 28. 17:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Mennék, de már a szüleim nem akarnak vinni, mert 2 évig folyamatosan jártam, és nem változott semmi.
2014. szept. 28. 17:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól tartok, hogy még nagyon sokáig fog tartani ez a saját magaddal való küzdelem. Azt gondolom, hogy nem lehet jó családi háttered, ebből fakad a nagy bizonytalanságod, ha még maga a kamaszkor nem lenne elég. Felnőttkorodra sokat fog ez változni, de maradhatnak benned kételyek. Neked most az a dolgod, hogy mindennel kapcsolatban tapasztalatokat szerezz, és meglásd a jót is a világban, az emberekben, és persze magadban is.


A pszichológussal biztosan megbeszéltétek már, hogy semmi sem pótolhatja majd a gyerekkorodat, senki nem adhatja meg azokat az élményeket, amelyeket akkor kellett volna átélned. Valószínűleg minden kapcsolatodban ezt a fajta törődést keresed majd, amíg önálló nem leszel.


Nyugodtan ismerkedj olyan emberekkel, amilyenekkel szeretnél. Senkit nem kényszeríthetnek rád. Semmi sem kötelező. Akiknek eddig nem feleltél meg, azoknak ezután sem fogsz, ami szomorú, de legalább tudod, hogy értük nem kell teperni. Csak saját magadért, és azért, amit majd a jövőben csinálni szeretnél.

2014. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát, ne haragudj, de veled olyan komoly gondok vannak, hogy mi biztosan nem fogunk tudni neked egy fórumon segíteni.
2014. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú, elgondolkodtató választ, teljes mértékben igazad van. :)
2014. szept. 28. 18:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Öhm, értem, azért köszi.
2014. szept. 28. 18:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt nagyon sok probléma összegyűlt egy helyen, a túlzott megfelelési kényszertől kezdve a testképzavaron át az önértékelési problémákig.


Ne vedd sértésnek, de teljesen normális, ha az ember örül annak, ha nőiesedik. Maga a változás nyilván pszichés változásokkal is jár, sokaknak nehéz elfogani, hogy két feltűnő mell "éktelenkedik" a testükön, akaratlanul is felhívva a fiúk figyelmét. Mert azért a mell tényleg egy intim dolog. De általában a lányok hamar megbékélnek a helyzettel, és - teljesen érthető módon - örömmel tölti el őket egyrészt az, hogy fejlődnek (a gyerekek többsége vágyik arra, hogy felnőjjön), másrészt meg az, hogy jól néznek ki. (Persze, van, aki el is r**bancosodik, ami természetesen nem jó, de azért a többségre ez nem jellemző.)

Az, hogy egy tizenévest, amelyik éppen a nemi érését éli meg, elkezdi érdeklődni a szexualitás, illetve a szerelem, szintén tök természetes dolog. (Persze, azért ne csapjon át a dolog r**banckodásba...)


Igazából a legbölcsebb, amit tudnék mondani, hogy egy pszichológust fel kéne keresni. Nem pszichiátert, mert azok csak felírnak valami szert, aztán szedd be, vagy jobb lesz, vagy rosszabb... egy jó pszichológust kellene keresned, természetesen magánrendelésen. Nem amolyan kórházi "OKJ-s pszichológust". Nem lesz olcsó, az tény.


És ne ijedj meg, de még az is lehet, hogy a nemi identitásod nem éppen megszokott. Bár ezt a kora serdülőkorban még ennyiből korai lenne megállapítani.

2014. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél, anyával éppen az előbb beszéltem meg, hogy elmegyünk egy másik pszichológushoz. :)

A nemi identitásom nő, csak kislány szeretnék maradni. Legalábbis egyelőre így érzem.

2014. szept. 28. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!