Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek epilepsziás...

Szerintetek epilepsziás vagyok? Többi lent

Figyelt kérdés
Néhány hetente fordul elő, hogy miután felállok és elkezdek sétálni hirtelen lesz egy "képszakadásom", mikor nem tudom felfogni, hogy mi történik körülöttem (szinte nem látok és nem tudom felfogni, ha valaki beszél hozzám). Ilyenkor álltalában le kell hirtelen ülnöm. Kb 5 másodperc mire elmúlik.

2016. júl. 1. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyiből nehéz megmondani, de kérj beutalót neurologiára. Egy egyszerű vizsgálattal kimutatható. Engem is most diagnosztizáltak. Semmi fájdalmasat, kellemetlent nem csinálnak.
2016. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy leesik a vérnyomásod a felálláskor. Nekem terhesen rendszeresen ez az érzés volt, szülés után is megmaradt enyhén. Meleg van, a meleg is csökkenti a vérnyomást. Mérd meg szerintem.
2016. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kamasz koromban többször fordult elő , nem csak velem hanem ismerőseim körében is. Ez csak a vérnyomásod. Hirtelen felállsz, minden elsötétül ( hangyafoci ) zúg is kicsit a füled, aztán ahogy mondod 5 másodperc és elmúlik. Manapság már nagyon ritka, hogy előfordul velem. Jobb ha leülsz , megeshet hogy eldőlsz :)
2016. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Egyébként a vérnyomásom magadabb szokott lenni a normálnál
2016. júl. 1. 17:28
 5/6 A kérdező kommentje:
*magasabb
2016. júl. 1. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en epilepszias vagyok, egy nagy roham utan elmondtam a neurologusnak, hogy regebben mintha nekem is egy 5 masodpercre kiestek volna a dolgok, azt mondta ezek akar a roham elojelei is lehettek. Szoval en a helyedben elmennek egy orvoshoz es nem lennek 100%-osan biztos benne, hogy ez vernyomasingadozas.
2016. júl. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!