Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panaszkodhatok egy kicsit?...

Panaszkodhatok egy kicsit? Miért kattogok ennyit a múlton? 35/n

Figyelt kérdés
Lehet szánalmas dolog, de nagyon sokat jár a fejemben a múlt, a gyerekkor, az iskolás évek. Szüleim nem élnek, nincs családom, nem részletezném és nem mennék bele az okok fejtegetésébe, így alakult. Nem találtam még olyan férfit akit apaként is eltudnék képzelni, mármint a gyermekünk apjaként.... A lényeg, hgy mostanában egyre többet jut eszembe a szakmunkásképzős éveim. Felhúz az, hogy feleslegesen tanultam 4 évet, egy olyan szakma megszerzéséért, amire később azt mondták elavult. Másfelől semmire nem készítettek fel minket, 40-es, 50-es évekbeli dolgokat tanultuk, az új gépekről, felszerelésekről semmit, se a szallagmunkára nem készítettek fel, az iskolának csak a profit számítot, meg a létszám. Felbosszant, hogy akkor 4 évem ment el feleslegbe, érettségi után is még 3 okj-s képzést csináltam és munkát nem lehetett szerzni velük, mert hogy a gyakorlatot nem rendes munkahelyen végeztem, hanem iskolán belül, amiről én nem tehettem. Elpazaroltam éveket az életemből (ált sulitól számítva kb.8 évet), és csak kudarcok értek, nem csak munkaügy terén. Miért cse.szik el az ember életét olyan iskolákkal, amik semmit nem tanítanak és elavult szakmát adnak a kezünkbe? Igazából ki a felelős mindezért? A mostani fiatalok is ugyan ebben a cipőban járnak, mert azok a sulik most is léteznek és ezrével ontják magukból az olyan szakmunkásokat, akikre nincs szükség. Ez nagyon be tud tenni az ember életébe, mert aztán lehet csodálkozni miért nem dolgoznak a fiatalok. Küzdessz, tanulsz és sok év után olyan mukát kaphatsz csak amihez elég a 8 általános isola is, mert gyár, vagy betantott xa.rságokra vezsnek csak fel, minimál bérért. Ti hogy vagytok ezzel? Ezért van az, hogy sokszor kedvem nincs semmihez, mert amit szerettem volna eredetileg csinálni, nem tehetem, így mitől érezzem jól magam. Nem abban a közegben mozgok, ahol szerettem volna... :/

2016. júl. 12. 09:24
 1/3 anonim válasza:
Mert ostoba vagy.
2016. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57 éves vagyok, kérdező. Visszatekintve az életemre, a születésemtől az általános iskola első osztályáig tartó 6 évtől eltekintve soha nem telt el 5 év az életemből úgy, hogy valamit éppen ne tanultam volna. Természetesen család és munka mellett. Most van két diplomám, és egy rahedli olyan végzettségem, aminek a büdös életben nem fogom hasznát venni. Jelenleg fizikai melósként élek, és tanulom ezt hülye német nyelvet. Mégsem tekintek ezekre a dolgokra elfecsérelt időként. Inkább azt sajnálom, hogy nem tanultam még többet nem próbáltam ki magam több területen. Ha időben megtudtam volna pl, hogy nekem mekkora örömöt, milyen földöntúli boldogságot jelent a nyers fa illata és érintése, ziher, hogy asztalos, vagy ács lettem volna. Nem lettem. Most abból kell kihoznom a lehető legtöbbet, amim van. De hidd el, így szép az élet! Talán könnyebb lett volna asztalosként leélni az életet. Talán könnyebb lett volna egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magamban az erőt a változtatásra. De tudd, a könnyen szerzett dolgok sohasem adnak boldogságot, csak az, amiért megküzdöttél. És soha ne a múlton rágódj. Apukád egy okos ember volt, a fejed elejére csinált neked szemeket. Becsüld meg a munkáját annyival, hogy nem hátrafelé tekintgetsz velük. :-))
2016. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásod utolsó :) 1 értelmes hozzászólás csak született. Tudom, hogy kár a múlton rágódni, de valahogy máig is elém tárul, amikor épp pihenni szeretnék, csak úgy előbukkannak emléképek. Nem azt mondom hogy rossz volt, érdekes és sok dolgot tanultam, csak azt sajnálom nem tudom használni. És nekem 12 éves korom óta volt egy elképzelésem, hogy mivel szeretnék foglalkozni, ez egy nagyon erős érzés és elhatározás volt, de állandóan falakba ütköztem. És nincs semmi ami azt a munkát pótolni tudná, még ha kétszeresét is fizetnék a másik munkának akkor is hiányzik az ami eredetileg érdekelt volna. Az évek csak telnek és így nem kerek az életem. Nekem nincs már kedvem tovább vagy mást tanulni, sosem szerettem tanulni úgy őszintén csak azt ami érdekelt, az szívből ment a többi csak muszáj volt. Nem hiányzik már a tanulás, én szerettem volna már gyakorlatban tapasztalni és az által minél jobbá válni, de sosem volt lehetőségem semmire.
2016. júl. 13. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!