Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy nagyon régi számítógép...

Egy nagyon régi számítógép üzembe helyezése, használata? Valóban ilyen nehézkes ezzel internetezni?

Figyelt kérdés

Találtam egy elég régi számítógépet (kb. 13-15 éves lehet) és gondoltam kezdek vele valamit. Felraktam rá Win XP szervizcsomag 1-et, utána pedig beállítottam, hogy legyen internet kapcsolat a gépen. Ez sikerült is, de sajnos kegyetlenül lebutított módon hozza be azt a weboldalt, amit épp meg tudok nyitni. Google-t pl. be sem tölti, hanem kidobja a hibát jelző oldalt a böngésző. Újabb böngészőt nem tudok felrakni, se újabb expolert, se mozillát, se chrome-t. Adobe flash playert felraktam, de nem sokkal jobb. Facebook csak úgy jön be, hogy ha m.facebook.com-t írok be, de nagyon le van butítva az egész. emaileket meg se lehet nézni, nagyon szétcsúszva jön be az oldal.

Mivel cd-ket nem találok hozzá, így semmilyen drivert nem telepítettem fel és nem is nagyon tudom mik vannak a gépben. Annyit tudok róla, hogy egy Intel Celeron 1.7GHz-es CPU van benne, az alaplap pedig talán Matrox (vagy maxtor, de szerintem a HDD a maxtor, ami 30 gigás). RAM is csak 224mb van benne. A VGA alaplapi integrált. Nyilván gondoltam, hogy nehézkes lesz még a netezés is, de azért azt hittem jobb lesz. Mivel nem tudom az alaplap pontos típusát, drivert se tudok hozzá felrakni. Arra gondoltam, ha felraknám, akkor az integrált vga drivere is fent lenne, így talán még simán az asztalon, az ablakok mozgatása se lenne szakadozott (ebből arra következtetem, hogy mivel nincs gpu driver, ezért ilyen gagyi a megjelenítés a böngészőben is, meg az asztalon is). Nos a kérdés, hogyan tudnám kicsit használhatóbbá tenni a gépet és hogyan tudnám megnézni milyen alaplap van a gépben, hogy le tudjak tölteni hozzá drivert?


2015. szept. 26. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Telepítsd a Lubuntut és arra a chrome-ot talán még elbírja
2015. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pinkpancser ***** válasza:
A gépek fejlődésével a programok hardverigénye is nőtt.
2015. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Egyébként, ha feltelepíteném az alaplapi drivert, akkor a gpu driver is menne fel vele együtt? Segítene vajon valamit? Egyáltalán létezik még ehhez valamilyen driver valahol?
2015. szept. 26. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a gépet már leginkább sehogy nem lehet életre bírni, főleg hogy ma már az olcsóbb telefonok is a sokszorosát tudják teljesítményben.
2015. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A windows xp mar jo ideje nem tamogatott, a sp1 meg foleg. Nem varhatjuk el tole, hgy menjenek rajta a ujabb programok, sem a weboldalak.
2015. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos windows 7-et meg semmiképp nem lehet a gépre rakni... na mindegy, azért köszi a válaszokat. :) Akkor szerintem megy vissza a padlásra.
2015. szept. 26. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Írtam LUBUNTU

Azzal még talán tudod majd még használni netezésre.

Win 7-et viccből sem!

2015. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a LUBUNTU-hoz még mindig támogatott és drivereket magától megoldja.
2015. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a korábban említett Lubuntu, vagy leveszed a gép oldalát, és az alaplapról leolvasod a típust. Én eddig mindig láttam a leírást. Rákeresek, és felrakod a drivereket. Javulni fog a helyzet a driverekkel, az én gépem hasznavehetetlen nélkülük, de ettől a géptől sajnos már nem szabad sokat várni.
2015. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!