Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető pszichológus és...

Elképzelhető pszichológus és kliens között tegeződés, vagy azt tiltja a szakmai protokoll?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető!

Én is tegeződöm az összes kliensemmel már vagy 20 éve és sokkal jobb a társalgás, mint magázódáskor. Nekem ez vált be jobban.

Viszont valakinek pont a magázódás jobb és nem is tudja elképzelni a segítő kapcsolatot tegeződés mellett.

Vannak olyan intézmények, ahol a vezető elvárja a magázódást. Ekkor ezt be kell tartani. De vannak olyan intézmények, ahol a segítőre bízzák, melyik társalgási formát szeretné választani.

Teljesen mindegy, ki és mit választ, a lényeg, a hatékony, visszaélésmentes segítség biztosítása.

2016. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

sokszor letegezik a betegek az orvost mert annyira lenézik az EÜ dolgozókat.

az orvos ilyenkor sokszor visszategez mert lehet hogy megelégeli a bunkóságot, de egyébként nem illik tegeződni.

2016. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, bocsi rosszul olvastam, nem orvosokra is igaz.
2016. júl. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nade a baráti megszólítás nem akadályozza a tárgyszerű megközelítést?

1. Te pszichológus vagy? Mert ebben a közegben furcsa nekem a "társalgás" szóhasználat.

2016. júl. 13. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem tiltja, de nem szokás, erre már képzéskor is hangsúlyt fektetnek.
2016. júl. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mentális segítőfoglalkozást végzek magánterületen.

Ha akadályozná a terápiás beszélgetést, ha azt tapasztaltam volna, hogy hátráltatott volna bennünket bármiben is, akkor magázódnánk.

Viszont mivel ilyen eddig soha nem fordult elő (igaz ez csak a magánterápiára vonatkozik, a rendelői és kórházi ellátásra nem minden esetben), ezért közös megegyezéssel fiatalabbal és idősebbel egyaránt tegeződünk.

Valamely kollégámat ez akadályozza a munkájában, ezért ő minden esetben marad a magázódásban.

Furcsa vagy nem furcsa, valakiknél ez teljesen jól működik.

Valakik a saját szüleiket is magázzák, de náluk ez a természetes.

Teljesen mindegy, ki hogyan áll hozzá, a lényeg, a kulturáltan, jól működő, fejlődő, hatékony, visszaélésmentes segítő kliens kapcsolat.

Mindenki úgy végzi a terápiát, ahogy azt jobbnak tartja, ahogyan a saját tapasztalata kialakította és ahogyan az közösen elfogadható, kényelmes, megfelelő szintig közvetlen, egy láthatatlan határvonal megmaradása mellett.

Azt viszont látom, hogy a segítők többségénél vagy a kliens személyisége miatt vagy a terápia jellege miatt vagy a kialakított szokások miatt stb. - sok-sok ok miatt - a tegeződés nem működik. Náluk tényleg jobb, célszerűbb a magázódás magtartása és ez így helyes ebben a helyzetben.

Ha valakinél zavaró lenne vagy több közelséget eredményezne, mint ami már nem hatékony a kliens-segítőkapcsolatban, automatikus lenne a magázódásom.

2016. júl. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Amit utolsó ír, az az a kivétel, amiből nem szabad kiindulni. Általában a magázódást preferálják a pszichológusok, mert segíti a helyes távolságot megtartani. Ez kiemelten fontos egy olyan páciens esetében, akinek eleve gondjai vannak a társas kapcsolataiban. Segít a terapeutának is nem bevonódni, egy emlékeztető, hogy ez bár egy részről intim viszony, a terapeutának muszáj egyfajta megfigyelő szerepet is fenntartani, nem lehet a kliens barátja, szerelme stb.

Ezzel együtt a terapeuta és a segítő szakmabeliek általában a személyiségükkel dolgoznak. Ha valakitől távol áll a magázódás, nyilván értelmetlen magára kényszerítenie. Valószínűleg ő anélkül is meg tudja tartani a kellő távolságot és így is szakszerű segítséget tud nyújtani. Szerintem tanácsadásban, ahol a felek inkább egyenlőek, és persze fiatalabb korcsoportoknál a tegeződés is működhet.

2016. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn jàrtam màr pàr pszichològusnàl ès pszichiàternèl.Szàm szerint 7-nèl.

Minden fèle forma előfordult.Volt aki megkèrdezte nekem melyik jobb.De ha Ő tegez,akkor nekem is tegeznem kell.Volt aki magàzott,èn is magàztam.A mostani dilidokim tegez,de èn magàzom.Màr lassan elèri a nyugdìjas kort.Szòval szerintem ember függő..

2016. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt találtam: [link]
2016. júl. 19. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!