Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet valakit beutaltat...

Hogyan lehet valakit beutaltatni a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Az anyám nem normális,nem létező dolgokról beszél,hogy őt gonosz erők támadják,hogy ő milyen rosszul van. Nem csinál semmit,csak engem piszkál,hogy menjek dolgozni,takarítsak ki. Állandóan panaszkodik,már senki nem akar a közelében lenni. Mindenkinek engem szapul,hogy milyen rossz ember vagyok,nem segítek neki semmiben,nem csinálok semmit és ő haldoklik. Gonosz démoni erők támadják. Egy ilyen emberrel mit lehet kezdeni? Belehet utaltatni pszichiátriára? Már kiborít minket.

2016. júl. 14. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha önmagára és/vagy másra bizonyítottan nem veszélyes, akkor bele kell egyeznie, hogy kezelhesse pszichiáter.
2016. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen kiskapu? Mert nehezen lehet ezt már elviselni...
2016. júl. 14. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Rá kell beszélni valahogyan. Aztán mihelyt bent van a pszichiáternél, tulajdonképpen nyert ügy, mert tanuljuk, hogyan kezeljünk egy betegbelátással nem rendelkező embert. Feltenném a kérdést: van-e betegbelátása vagy csak udvariasságból nem hozták elő a pszichiátert még?
2016. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg le lehet gyámosítani, ha nem beszámítható, akkor nem sok beleszólása van...
2016. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
költözz el tőle mást nem tudsz csinálni ja meg törődj vele mert lehet enm véletlenül mondják neked hogy nem segítesz -.-
2016. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy elfogadják, hogy nem látom be, hogy beteg vagyok. Én mindig azt mondom, hogy nekem problémám van és nem betegségem. Mégis már egy éve járok pszichiáterhez, mert érdekes vele beszélgetni.
2016. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!