Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt a pszicholó...

Miért csinálja ezt a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Azt tudja, hogy sokat sírok, de mindig csak akkor ha egyedül vagyok. Nem szoktam mások előtt sírni és nem is szeretnék.


De állandóan olyan kérdésekkel jön, amiknél nagyon kell koncentrálnom, hogy ne sírjam el magam. Egy konkrét dolog miatt mentem, de attól már eléggé eltértünk, és erről én nem igazán szeretnék beszélni.


2016. júl. 23. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy konkrétan azt akarná hogy sírj előtte. Csak próbálja a munkáját végezni.
2016. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így nehéz válaszolni, hogy nem tudom mi a konkrét dolog és mit kérdez (persze nem kell leírnod, csak így találgatni tudok csak)

Szerintem azt gondolja, hogy annak amire eltér köze van a konkrét dologhoz, próbálja megtalálni az összefüggést hogy jobban megértse a konkrét problémát.

Vagy úgy van vele, hogy ha kisírod magad és elmondod valakinek, akkor enyhülhet. Én a pszichológusom viselkedésére gondolva ezeket mondanám. Egyébként kérd meg, hogy ilyen ne kérdezzen és nem fog, vagy kérdezd meg hogy miért tereli el.

2016. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom múltbeli sérelmek után érdeklődik. Jól teszi, egyrészt megkönnyebbülne a lelked, ha kibeszélnéd magadból ezeket, másrészt összefüggéseket találnátok a mostani problémáiddal.


Amúgy miért kérsz segítséget, ha nem akarsz partner lenni a dologban? Az ember azért megy pszichológushoz, hogy végre kibeszélje magából a problémáit, nem azért, hogy ott is magába fojtsa az érzelmeit, mint a hétköznapokban. Ő a javadat akarja, és ha megbíznál benne, talán még megoldásra is jutnátok.

2016. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lélek világában minden mindennel összefügg. Nem egy dolgot kell rendbe hozni, hanem a személyiségedet. Úgy látszik, a pszichológusod tudja, hogy mit kell tennie.
2016. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne koncentrálj, hogy ne sírd el magad - sírj! Nem kell szégyellni, szinte mindenki sír. Jól fog esni. Ez jelzés neki is, meg neked is, hogy ott a probléma. A lélek problémáit pont azáltal lehet megoldani, hogy feltárjuk őket. Nem kell ezelől elmenekülni. Ez egy fájdalmas folyamat, de hatásos. Ha hagyod, hogy ezek feljöjjenek, utána jobb lesz.
2016. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!