Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Milyen vény...

Mi bajom van? Milyen vény nélküli nyugtató lenne jó?

Figyelt kérdés

Depresszió és szorongás (emberek között, kommunikáció esetén) mellett egyre gyakrabban jön rám ilyen roham szerű dolog. Légzési nehézség, gyomor- és mellkasi- és fejfájás, heves szívdobogás, magas pulzus, szédülés és elvesztem a kontrollt meg a kapcsolatot a külvilággal.Volt, hogy vertem ököllel a falat, de jellemzőbb, hogy hajamat tépem, marom vagy karmolom saját magamat. Régen vágtam magam, mióta abbahagytam gyakrabban van ilyen. Alvászavarom is van, de inkább nyugtató kéne, mint altató, mert nem akarom, hogy valami durva történjen ilyen állapotban.

Nervenpflegeről meg a Hova tablettáról mondják, hogy hatásosabbak mint a valeriana meg ezek? Tapasztalatok?



2016. júl. 26. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Nincs orvosi végzettségem és nem "praktizálni" akarok, de véleményem szerint orvoshoz kellene fordulnod, mert első körben olyanoknak tűnnek a tüneteid, mint akinek pánikbetegsége van.

Nagyon rossz lehet Neked - és éppen ezért addig kellene tenned ez ellen valamit, ameddig nem visszafordíthatatlan következményeket generál ez az állapotod.

Van nem egy pánikbetegséggel küzdő ismerősöm.


Az a közös bennük, hogy orvos által felírt és ellenőrzött antidepresszánsokat szednek.


Az antidepresszánsokról csak annyit röviden, hogy a hozzászoktatásul és a róluk történő leszoktatás csak orvosi ellenőrzés mellett ajánlatos, mert cudar dolgokat tudnak tenni azokkal az emberekkel, akik "csak úgy", ötletszerűen, hangulatvezérelten "szedegetik" ezeket.


Hallgass rám kérlek, és menj el orvoshoz - ameddig nem késő, - mert pszihoszomatikusan önmagukat gerjesztő elváltozásokat és betegségeket szedhetsz össze, - aztán már nincs visszaút!

2016. júl. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok idióta, se beteg, nem akarok orvoshoz menni. Nem beszélnék egy idegennek..meg amúgy se jók a kommunikációs készségeim..

Ezek szerint nem tudom megoldani a problémáimat és menjek valakihez aki megoldja helyettem?

Elismerem, hogy gyenge vagyok?

Ettől csak még rosszabbul fogom érezni magam..szégyelném, hogy dilis vagyok..

2016. júl. 26. 01:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem jól látod a dolgokat. Azok a szakemberek ÉVEKIG azért tanulnak, hogy az ilyen problémát SEGÍTENI tudjanak megoldani (mert te fogod megoldani, nem ők helyetted... Ők csak segítenek!) Nem vagy attól gyenge ember, ha elmész és segítséget kérsz... Sőt!

Nem sértésnek írom, de beteg vagy, a mentális betegségeket is komolyan kell venni és mihamarabb meg kell oldani, mert később rosszabbodhat és más testi problémád is lehet belőle.


De ha semmiképpen nem akarsz segítséget kérni, akkor próbáld meg megoldani. Gondold át mi a konkrét probléma és keress megoldásokat. Beszélj emberekkel, szokd meg a helyzetet. Akarnod kell. Mert a nyugtató az egy ideig lenyugtat, de a problémát nem oldja meg

Alvászavarra kitűnő a citromfűtea, orbáncfű tea pedig közepes erősségű nyugtatónak felel meg. Mielőtt azt gondolnád, hogy ezek nem hatásosak, mert nem orvos adja és nem gyógyszer, előtte inkább próbáld ki. A Valeriana is jó, ezeken kívűl másról nem tudok nyilatkozni. A sok fölös agressziót vezesd le valamivel, pl sport. Az magabiztosságot is fog adni, kitudja lehet megoldja a problémádat, de nem tudom mennyire súlyos.. Amikor rádjön a pánikroham, próbálj mély levegőket venni és hasi légzés legyen főleg, ettől elmúlik a roham, nézz utána mert vannak ilyen légzés technikák.

2016. júl. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A betegség,nem gyengeség!

Más cukorbeteg,chrom beteg,stb.

Csatlakozom az előttem szólóhoz.Minél hamarabb fordulj szakemberhez.Mert a Hova meg az ilyen sz.rságok semmit nem érnek.Főleg ilyen esetben.

Tapasztalatból tudom!

45F

2016. júl. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok idióta, se beteg, nem akarok orvoshoz menni"


Mintha magamat hallanám, hosszú évekig mondogattam én is ugyanezt, miközben tömtem magamba az orbáncfüvet meg a valerianat, de sajnos a helyzet egyre csak romlott, és amikor már a lakásból sem tudtam kimenni a pánikrohamok és az állandósult szorongás miatt, akkor kènytelen voltam belátni hogy ez így nem mehet tovább.

Elmentem pszichiáterhez, aki egyben terapeuta is. Nem hazudok... 5, azaz öt hét alatt rendberakott!!!

A fejem verem a falba hogy mi a francnak szenvedtem annyit évekig, már előbb el kellett volna mennem.

Szégyenkeznem kéne? De hiszen ez a munkája, pont ezért van hogy segítsen! Ha ég a ház, tűzoltót sem hívsz, mert helyetted oltja a tüzet?

2016. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!