Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ilyen mentális betegség?

Van ilyen mentális betegség?

Figyelt kérdés

Az egyik pillanatban nagyon rossz a hangulatom, öngyilkos akarok lenni, nem bánnám ha meghalnék, és minden embert utálok magam körül (beleértve a saját szüleimet is, akiket alapból nem), és az egész világot szarnak látom.


A következő pillanatban ha ennek vége, jobb a hangulatom, és már megint vannak céljaim, és látom értelmét az életemnek.


Ez ismétlődik már elég régóta, de csak most lettem rá tudatos. Egy napnak alatt ez jó párszor lemegy, mondjuk olyan 6-szor talán biztos.


Mi ennek a mentális betegségnek a neve? (Bár van sejtésem)


20/F


2016. júl. 27. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot írni, de nem valami ilyesmi a bopoláris zavar?
2016. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavar vagy másnéven mániás depresszió.
2016. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondoltam, köszi!
2016. júl. 27. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Szapora bipoláris zavar.
2016. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyi kevés, ehhez azért beszélni kellene, bipoláris zavar például nem, mert a 48 órás ciklusok is borzalmasan ritkák, nemhogy négyórásak. De csak ennyivel még nem lehet mondani semmit.
2016. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de ez szerintem semmi, csupán lelki baj. Együtt érzek veled, te bizonyára nem teljesítesz túl jól társaságba, egy kis kudarc és inkább magadba fordulsz és emellett idegesít az téged, hogy a körülötted lévők jól érzik magukat és te ebből kimaradsz, ezért utálod az emberiséget. A videojátékról és az internetről semmi áron nem mondanál le és ez ki is tölti a napjaidat. Jól gondolom, hogy ilyen típusú vagy?:)
2016. júl. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem bipoláris depresszió. Volt nekem is hasonló időszakom és csak mezei depresszióm van. Egyszerűen valamilyen külső hatásra megváltozik a hangulatod és amikor elmúlik az a külső hatás, akkor visszaalakul.


Ez a külső hatás szerintem lehet akár egy kósza gondolat is. Vagy meglátsz valamit a neten és attól.


Például nekem is ma eléggé hullámzott a hangulatom. 10 perce még én is azon gondolkodtam, hogy jobb lenne meghalni, de most már enyhült az érzés.

2016. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!