Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki meg tudna velünk...

Valaki meg tudna velünk osztani olyan (lehetőleg otthon végezhető) gyakorlatokat, amivel össze lehet hangolni a két agyféltekét?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, így elvileg nehezebb dolgom van ezen a téren, ráadásul én mintapéldája vagyok ennek. Elkezdtem táncolni és ott vettem csak észre, hogy mennyire nagy gáz van. Betanultunk egy koreográfiát és akkor mondta az oktató, hogy csináljuk meg másik irányba. Már az első mozdulatnál elakadtam. Gyakorlatilag ha a másik irányba is szeretném tudni, akkor szépen megtanulhatom a 0-ról, szinte semmit nem számít, hogy az egyik irányba már megy. Nem is értem, hogy eddig ez a probléma miért nem tűnt fel. Nagyon nagyra értékelném, ha valaki konkrét tanácsokkal el tudna látni.
2010. ápr. 17. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Ha jobbkezes vagy, a bal agyfeled a fejlettebb, balkezeseknél pedig értelemszerűen fordítva. Szerintem fogj egy tárgyat, ami nem törik össze, ha leejted, és azzal a kezeddel, amelyikkel nem tudsz írni dobd fel a levegőbe, aztán kapd el. Ezzel a szubdomináns agyfeledet fogod használni, és ha elég sokszor csinálod utolérheti a domináns felet.
2010. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Öszehangolasban segit(mert az a kerdesed) ha összedörzsölöd a ket tenyeredet normal testartassal ülve vagy allva.

Ülve keresztezed a ket labad(egyszer a joobb van felül ,masszor a bal.)

Allva vag ülve a kezed(ugyanugy mint a labad)

En ezt olvastam sok evvel ezelött mikor Agykontroll tanfolyamra jartam-az egyik kiadvanyukban.Szerintem üsd be a keresöbe,hogy Agykontroll bolt ha többet akarsz tudni,biztosan kaphato ilyen tartalmu kiadvany.

2010. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!