Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen, otthon is végezhető...

Milyen, otthon is végezhető erősítő gyakorlatokat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szóval olyanokra gondolok, amikhez nem kellene külön kondigépeket venni, hanem amikhez elég lehet néhány olcsóbb, otthon is fellelhető segédeszköz. Pl egy masszívabb rúd a húzódzkodáshoz.

Esetleg tudna valaki olyan gyakorlatsort írni, ami rendesen átmozgatja az egész testet, vagy hol nézhetnék ilyennek utána?


2011. aug. 26. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A fekvőtámasz csodákra képes min. napi 60-80 db szabályosan egyenes testtel.

Elég egy egykezes súly is, nekem pl. 21kg-os volt tárcsánként 2.5kg-osak a tengelye bordázott hogy ne csússzon és a súlya 1kg, ez elég sokáig, mikor már egy kézzel megtudsz majd tartani 60kg-ot akkor már kevés lesz ez a kis készlet :D

Én már elég régen csináltam de volt állva emelés egy kézzel a másikba is volt súly hogy ne dőljek el ill az arány meglegyen ezt 16kg-al csináltam, utána ülve bicepszeztem 16-al, majd állva volt oldalra emelés 11kg-al egyszerre magam előtt középről indítva, majd állva bicepsz egy kézzel vagy felváltva jobb-bal, volt hanyatt fekve egyszerre emelés 16-al (jobbra balra kitártam a kezem és magam fölé emeltem a súlyokat, végül is ez tárogatás volt) meg volt felülés is.

Ez mellé vami olcsó de nem káros testépítő szert is lehet szedni amibe a fehérje és szénhidrát majdnem egyenlő, amibe több az csak felfúj és nem tartós.

Ma már nem vagyok benne de régebben masterpro-50-et használtam hogy az most milyen nem tom de akkoriba jó volt az állaga és íze ill hatása. 130 prcet edzettem otthon a szobámba edzés előtt 130percel vettem be ill utána megint asszem 6-6 dkg-ot tejben hidegen.

Ennyi lenne, viszont egy önvédelmi sport sokkal okosabb mint ez mivel én fanatikusa voltam és tönkre ment a szívem májam :((

2011. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1kezes fekvő, 1lábas guggolás, törzsemelés és hasprés.

ezek mellé még 3-4-(5) gyakorlat, és teljestestes edzés csinálsz. a kiegészítő gyakorlatok mondjuk lehet alkar erősítés, vádlizás, egyéb hátizom (valami húzódszkodás) de ezek már inkább opcionálisak, bár nekem csak kiegészítés.

az alap: Pavel - a meztelen harcos.

2011. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!