Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zsibbad, bizsereg az egész...

Zsibbad, bizsereg az egész testem lassan egy hete, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hat nappal ezelőtt kezdődött, a lábaim bizseregtek, égtek, fonákérzetem volt. Mivel a felsőoktatási ponthirdetés épp akkor volt, az izgalomnak tudtam be. Azt hittem másnapra elmúlik, de nem, sőt egyre erősebbnek éreztem ezt a zsibbadást. Nehéz elmagyarázni milyen pontosan, ha valamihez hozzáérek attól elzsibbadok, bizsergek. Ha felállok az asztaltól, figyelnem kell hova teszem a lábamat mert nem érzem ha belerúgok valamibe. Tegnap még szédülni is elkezdtem, ezért elmentem a helyi ügyeletre. Kaptam Hova nevű vény nélküli nyugtatót és azt mondták hogy pihenjek (vérnyomást és vércukrot mértek, az rendben volt). Régebben is éreztem olyat hogy a karom bizsereg ha pl. leveszem magamról a pulóvert/pólót, de ma már az arcom is érzéketlen, ahogy megvakarom az orromat olyan mintha érzéstelenítettek volna. Járok pszichológushoz (más problémák miatt), volt már példa pánikbetegségre utaló tünetre az elmúlt kb 1 évben. A kérdésem az lenne hogy vajon ez a bizsergés lehet a pánikbetegség tünete? Ha igen akkor hogy lehet ezt megszüntetni? Rettentően zavaró, hiába ittam kalciumot, szedtem be ezt a Hova-t, ugyanúgy bizsereg mindenem. Nem vagyok hipochonder, nincs ismert szervi betegségem. Kérlek segítsetek, köszönöm a válaszokat előre is! :)

2016. júl. 31. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jártál valami orvosnál a pszichológust leszámítva?
2016. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam ügyeleten, egy vállig érő vizes hajú nagydarab pasi volt rózsaszín Monsterrel a kezében a doki, mikor elmondtam neki a problémámat inkább megmosolygott minthogy hasznos tanácsot adott volna a pihenésen kívül... :D értem én hogy furcsa probléma de szerintem nem vette túl komolyan a dolgot. Hova lehet fordulni ilyenkor? Neurológia?
2016. júl. 31. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szorongástól lehet, szedj magneb6-t az jó az idegekre és menj el háziorvoshoz.
2016. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Figy, ez elég sok mindentől lehet.

Első körben igen, a dokidtól kell beutaló hozzá.

Ha ott negatív, akkor lehet pszichés, mert az is tud ilyeneket produkálni sajnos. Ilyenkor pl. szorongsz is?

2016. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kihagytam azt, hogy évek óta csikorgatom a fogaimat éjszakánként. Kedden derült ki hogy felvettek orvosira, azért izgultam de sikerült. Azóta eltelt már pár nap, nyugodt vagyok, nem érzem magam feszültnek... voltak szorongósabb időszakaim az elmúlt hónapokban, ahhoz képest most nyugodt vagyok.
2016. júl. 31. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam mindig akkor jön ki a szorongás amikor megpihenek.Amikor vége a stresszes időszaknak,utána pár nap-hét és kezdődik.
2016. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valami tanács/tapasztalat hogy hogy tudom csökkenteni ezt a bizsergést?
2016. júl. 31. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Első körben orvos.

Ha pszichés, akkor vitaminok,sport, relaxáció és pszichológus.

Sok magnézium és omega3, de a b vitamin is kell, de a d is fontos.Szóval sok vitamin, nem ragozom tovább.

A sport ami jól kifáraszt,pár nap után érezni fogod a hatását, hogy nyugodtabb vagy.

Nekem a fogcsikorgatás is elmúlt ezektől 2-3 hónap után.


De ez egyéni és persze kérdés, hogy mi bajod van.

2016. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szabó Viktória8 válasza:
Kedves kérdező. Azóta eltelt pár év. Ugyan ebben a helyzetben vagyok most. Hogy múlt el neked?
márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!