Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával hova kell...

Szociális fóbiával hova kell menni, pszichológushoz vagy pszichiáterhez? Kell beutaló?

Figyelt kérdés

Szerintem szociális fóbiám lehet, mert izgulok, izzadok, durván felmegy a pulzusom amikor emberekkel kell beszélnem, félek felvenni a telefont is, nem tudok beszélgetést fenntartani, akadozva beszélek, nincsenek barátaim...


A szüleimnek már mondtam, de szerintük "csak a hülyéknek kell dilidoki", viszont én mégis segítséget akarok kérni, mert elegem van abból, hogy egy csődtömeg vagyok! Nem tudom hol kezdjem, hova kell menni? Kell beutaló?



2016. júl. 31. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy


A pszichiáter olyan bogyót fog írni ami elnyomja az agyadat és hosszú távon károsítja az idegrendszert.


Ezt terápiával kell megoldani de az meg nem olcsó ugyebár; állambácsi meg ezért támogatja inkább a legyógyszerezést.

2016. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért mennyibe kerül egy ilyen terápia? Ha lenne diagnózis, a szüleim csak belátnák, hogy segítségre van szükségem és támogatnának...
2016. júl. 31. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyikhez mehetsz, bár én inkább a pszichológust választanám.

A pszichiáter csak feléből-nagyjából kikérdez, majd 5 perc beszélgetés után felír egy rakat gyógyszert (szorongásoldó, nyugtató, antidepresszáns)....de ha magát az okot nem kezeled, a gyógyszerektől ne várj javulást, maximum leszedálást 😩

A pszichológus pszichoterápiával, beszélgetéssel fog a dolog mélyére kutatni és ennek ismeretében együtt fogjátok megoldani a problémát. Hosszasan elbeszélget veled, ad tanácsokat, hogy miképp viselkedj, hogyan tedd elviselhetővé a most még nehéz dolgokat. Igazi javulást csak ettől várj, ne a gyógyszerektől!

Saját tapasztalat!!!

Továbbá: nem feltétlenül kell magánba menni, a legtöbb kórháznak van pszichológusa, oda kérd a beutalót! Ezek a kórházi pszichológusok ingyenesek, illetve TB támogatottak!! Gyógyszerek nélkül gyógyít (persze ehhez jó szakember kell és a beteg részéről kitartás....több hónapos procedúra)

2016. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmultal mar 18? Mert akkor a SOTE Pszichiterapias Osztalyat ajanlom. (Bp, Balassa utca 6.)


Most nyaron voltam ott, egy honapra fekudtem be. Kognitiv sematerapiat alkalmaztak csoportban, en ugyanazzal a problemaval mentem be, ami neked van es elotte meg engem sem kezeltek. TB tamogatja.


Rengeteg dolgot tanultam, uj baratokat szereztem es sokkal erosebben jottem ki onnan, mint amilyen voltam. :) mondtam, hogy gyogyszer nelkul akarom vegigcsinalni, es egyszer sem akartak ram tukmalni semmilyen bogyot.


Megtanitottak relaxalni, azonositani az automatikus negativ gondolatokat, kikuszobolni a hibas logikai gondolkodast, adtak terapias segedkartyat, kommunikacios strategiakat tanitottak es meg egy csomo modszert, amelyeket azota is szorgosan gyakorlok, es lassan, de biztosan egyre jobb lesz az eletem. :)


Privatban valaszolok tovabbi kerdesekre is.


U.i.: gyogyszert semmikepp ne kezdj szedni! Az osztalyon 10-bol 3 ember elvonasi tunetek miatt volt bent, a tovbiek pedig egytol egyig arrol szamoltak be, hogy semmit nem segit a gyogyszer, csak mergezik a szervezetuket, mivel csak a tuneteket kezeli. Megoldast soha nem jelent. :(

2016. aug. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyidejű pszichoterápiával és farmakoterápiával igenis érhető el jelentős javulás. Én inkább azt javaslom, hogy pszichoterápia+gyógyszer.
2016. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a SOTE pszichoterápias osztály ígéretesnek hangzik. De bent kell maradni egy egész hónapig?! Hány fős szobák vannak? Egyszer voltam kórházban pár napig és egész nap kint ültem a padon mert idegbajt kaptam a szobatársaktól, egész végig dumáltak meg piszkáltak amiért túl csendes vagyok. : / Rémálom volt. Persze ha más csendes emberekkel lennék egy szobában az sokkal elviselhetőbb lenne...
2016. aug. 1. 23:59
 7/8 anonim válasza:

Érdekelne, végül mit tettél?

Én is hasonló gondokkal küzdök, és kíváncsi vagyok jutottál-e valamire.

2016. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még nem tudtam intézni semmit, mert OKJ-s tanfolyamra járok és novemberben vizsgáim lesznek, decemberben meg ünnepek vannak, de januárra már beterveztem egy utat a SOTE-re. Annyi változott, hogy már nem félek az egy hónaptól és elszánt vagyok, mindenképp menni fogok! :D
2016. szept. 7. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!