Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichológushoz szeretnék...

Ha pszichológushoz szeretnék menni, de nem magánrendelésre, kell beutaló a háziorvostól?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 09:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem,csak odamész,felmutatod a tbkártyádat és kérsz egy időpontot
2012. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kell. Anelkul nem fogadnak. Legalabbis Kecskemeten nem. A varakozasi Ido pedigree minimum 3 honap
2012. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk (Budapest) nem kell, és időpont sem kötelező.
2012. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pont Kecskemétre akarok menni pszichológushoz, de nem voltam még sosem, azt sem tudom hol van és, hogy fordulhatnék-e a problémámmal akár pszichiátriához is.
2012. szept. 29. 10:26
 5/14 A kérdező kommentje:
elmehetek akár Budapestre is pszichológushoz? címre lenne szükségem, mert a neten hiába keresgélek, csak magánrendeléseket találok
2012. szept. 29. 10:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem. À lakohelyed szerinti legközelebbi szakrendelesre lehet menni.
2012. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 homo ludensz ***** válasza:
Beutaló nélkül is fogadnak csak hát általában mindenki be van sorolva egy ott rendelő pszichiáterhez.Mikor behív valamelyik az időpontosok elfogytával akkor ott elbeszélget veled és mivel ő orvos és úgy ítéli meg hogy neked pszichológus szükséges akkor adnak időpontot ami nagyon távoli mert erősen be van táblázva(nálunk legalábbis). Ez TB-re megy csak hosszadalmas bekerülni.Nálam mivel ismernek (a rendszerbe vagyok) ajánlottak egy non profit alapítványt és nem csalódtam idáig bennük. TB-re megy s egyéni és csak veled foglalkoznak. A magánrendelősök sem tudnak többet csak drágák nekem legalábbis.
2012. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves homo ludens. Tudod, hogy te marhaságokat írsz? Nincsen olyan, hogy ha az időpontosok elfogynak, akkor behív, és elbeszélget veled, mivel 3 hónap a várakozási idő. Így sosem fogynak el az időpontosok. Másrészt 3 hónapig nem is lehet várakozni a rendelőben, Ha valaki pszichológiai kezeléshez akar jutni, és nem tudja hogyan tehetné meg, menjen el a háziorvosához, és kérjen segítséget. A többi magyarázat mind kamu.
2012. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 homo ludensz ***** válasza:
Kedves tájékozott hozzászóló, én már vagy 15 éve gondozásban részesülök tehát nagyjából látom hogy itt a gondozóban (Budapest) hogy bonyolódik a dolog. A régi pszichiáter főorvosom nyugdíjba vonult és átadott az utódjának,gondolom szétosztották a betegeit. A pszichológus akihez szintén hűen jártam évekig szintén nyugdíjas lett. Nos itt már nem kaptam jogfolytonosságot mivel az csak egy a terápiák sorában.Az időpont élő s létező módszer itt is,de vannak akut esetek melyek nem tűrnek halasztást./ öngyilkossági hajlandóság, halálvágy stb./ Ez viszont a kórházi zárón fel van tüntetve s így elsőbbséget élvez.
2012. okt. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi a probléma amivel szakembert szeretnél felkeresni? Van amivel pszichológushoz, van amivel pszichiáterhez és van olyan, amikor párhuzamosan mindkettőhöz fordulhatsz. Szerencsés ha a két szakember ismeri egymást. Nem kell beutaló. Keresd fel a háziorvosodat vagy a lakóhelyed szerint illetékes Családsegítőt, ők tudnak segíteni. Ha gyógyszeres kezelésre is szorulsz, azt csak a pszichiáter írhatja fel, ő fog elküldeni pszichológushoz.
2012. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!