Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg könnyen átcsúszhatok...

Tényleg könnyen átcsúszhatok anorexiába?

Figyelt kérdés

Ott kezdődik az egész történet, hogy volt egy év, amikor 83 kg-ról lefogytam 59 kg-ra. Aztán kaptam egy olyan gyógyszert, ami miatt felhíztam 78 kg-ra, mert folytonos étvágyat csinált. 3 hete azt mondtam az orvosomnak, hogy abba hagyom a bogyót. Ebbe nagy nehezen bele is ment. Utána lévő héten nem volt étvágyam, ezért kevesebbet ettem. Majd elkezdtem rondának és kövérnek látni magam, ezért elkezdtem szinte nem enni. Kb. 3 hét alatt fogytam 6 kilót. Most ott tartok, hogy kevesebb mint napi 200 kalóriát eszem. Amikor ezt meghallotta a pszichiáterem, rögtön elkezdte mondani, hogy ha ezt még így folytatom vagy ennél kevesebbet eszem 2 hónap múlva is akkor valószínűleg be fog küldeni a kórházba, az osztályára.

Szerintem nem vagyok anorexiás és biztos vagyok benne, hogy nem is leszek az.

20L



2016. aug. 3. 14:29
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem csúszol át, abban vagy. Nem biztos, hogy két hónap múlva lesz kit osztályra küldeni. Napi 200 kalória mellett addig felmondja a keringésed a szolgálatot. Vagy a veséd. Vagy a májad. Vagy éhen halsz. Választhatsz.
2016. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vagyok az, és nem is leszek.

Köszönöm a választ. Meg jöhetnek 😊

2016. aug. 4. 15:01
 3/10 anonim válasza:
Tudom, hogy elcsépelt leszek, de csekkold le a bmi indexedet! Ha azt mondja, hogy normál, akkor az normál, ha onnantól kövérnek látod magad, akkor nem éhezés van, hanem sport, nem kilóban fogsz fogyni, hanem alakra. A 83 kiló vagy 20 évesen, akkor a fogyókúra az nem anorexia, hanem totál normális dolog, de ne egyél napi 200 kalóriát, mert akkor hozzá kell szoknod a gondolathoz, hogy örökké annyit fogsz enni, különben rögtön visszahízol. Én se voltam anorexiás, de ettem nagyon keveset, pedig kövér sem voltam, sőt nem is láttam magam kövérnek, de volt egy lány, akire hasonlítani akartam, aki nagyon vékony volt. Aztán évekig tartott, hogy úgy ehessek újra normális mennnyiséget, hogy ne legyek tőle egy hájtömeg.
2016. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:

Tudom, hogy nem vagyok az,


Azt hittem, komoly kérdés. De látom, csak provokálás.

2016. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bugyuta válaszokat nem kérek, a kérdés pedig NEM kamu.
2016. aug. 7. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért jársz pszichiáterhez?
2016. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert borderline személyiségzavarom van és disszociatív konverziós tüneteim
2016. aug. 7. 18:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a dokimmal és nekem volt igazam. Nem csúszom bele az anorexiába, de más szervi betegségem lehet. Szerinte nem is olyan sokára és azt is mondta, hogy hogyha rajta múlik (és így folytatom), akkor a héten vagy a jövőhéten kórház lesz belőle.
2016. aug. 8. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:

"kórház lesz belőle."

Csak én látom úgy, hogy alig várod?

2016. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem várom a kórházat. Csak az elmúlt egy évben több időt töltöttem ott mint itthon (sohasem mentem magamtól) és addig nem félek tőle, ameddig azt nem mondják, hogy zárt.

Most ott tartok, hogy keveset iszom és még annál is kevesebbet eszem. Mostmár nem csak az orvos fenyeget, hanem a saját szüleim is.

2016. aug. 9. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!