Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anorexia mennyire elterjedt...

Az anorexia mennyire elterjedt a fiúk körében? Vannak anorexiás srácok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 5. 18:48
 1/10 anonim válasza:
0%
Nincs, az a nők kiváltsága.
2016. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mennyire elterjedt, de én borzasztóan sovány vagyok, természetesen semmi előnyöm nem származik belőle és szeretnék ellene tenni. Amellett, hogy örökké pörgök, nyughatatlan vagyok, kvázi kötelességként élem meg az evést, tehát mindig csak annyit eszek amennyi épp elég ahhoz, hogy ne legyek éhes. Elég ritka az, amikor egy kaja annyira ízlik, hogy többet egyek belőle. Mindemellett még rohadt gyors az anyagcserém is.
2016. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Illetve azzal tisztában vagyok, hogy a klasszikus testképzavaros anorexia csak nőkre jellemző (ki az az idióta, aki karcsúként érezné magát alfahímnek), viszont szerintem van jó pár hozzám hasonló srác, aki pszichésen (hiperaktivitás) vagy genetikailag nagyon vékony.
2016. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Utolsó a gyors anyagcsere =/= az anorexiával. Btw nekem is gyors az anyagcserém és vékony voltam, de elég faszán kigyúrtam magam.


Első voltam

2016. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Létezik anorexiás férfi is, de ritkább a dolog jóval, mint nőknél.
2016. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem ha nem a csontsovány modellek testesítenék meg a nőideált, akkor az anorexiás nők és férfiak száma kb egyenló lenne, és ez a szám elenyésző.
2016. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Biztos van, hiszen mindenre akad példa.


Én bulémiás fiút ismertem. Ráadásul orvostanhallgató volt.

2016. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előfordul, de nem fogsz vele minden utcasarkon összefutni.

Náluk egy másik formája ismertebb, az izom-diszmorfia, más néven inverz anorexia.

[link]

[link]

2016. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Grapp ***** válasza:
En pl az vagyok... Rettento undorito egy betegseg, nem kivanom senkinek...
2016. aug. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiam egy szerelmi csalódás következtében lett anorexiás. Szerencsére viszonylag hamar kikeveredett belőle.
2016. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!