Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a pánikbetegséget és az ezzel járó agorafóbiát?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban 20án rosszul lettem a munkahelyemen gégegyulladásom volt és befulladtam. Mentő vitt el. Egy hétig otthon voltam táppénzen, először nem szedtem rendesen az augmentint amitől nem múlt el a gyulladás a torkomban, de utána felírtak azi-sandozt azt rendesen beszedtem. Visszamentem dolgozni, két éjszakás műszakban nem volt semmi baj első nappalosomon - a táppénz után - 5 óra környékén rosszul lettem megint: remegett munka közben a kezem, nehezen vettem a levegőt, szorító fájdalom volt a mellkasomban, mintha ezer hangya mászkált volna rajta. Zsibbadt az arcom, a karom, a mellkasom, a jobb karom annyira elzsibbadt, hogy már fájt. Hazaküldtek, másnap jobban éreztem magam, elmentem megint dolgozni, mire 20 perc sem telt el, ugyanezek a tünetek előjöttek és ki kellett rohannom a levegőre. Odakint elsírtam magam. Hazaküldtek, elmentem a háziorvosomhoz, írt beutalót neurológiára, kardiológiára adott medazepam-tevát (2x1) meg nitromint (csak súlyos esetre). Egyik kolléganőm tanácsolta, hogy írjam le egy papírra, mi bánt engem. A leírtak alapján az jött le, hogy mind otthon, mind a munkahelyemen megfelelési kényszerem van, mivel, hogy új főnökünk lett és ő sokat követel. No meg, hogy nem merek visszamenni oda, ahol rosszul lettem mert félek, hogy újra előfordul. Továbbá ezek a félelmeim odáig fajulnak, hogy félek, hogyha sokat vagyok táppénzen, akkor kirúgnak és, ha kirúgnak, nem lakhatunk együtt a párommal, de az igazi ok, hogy rettegek a múltkori események megismétlésétől. Ezért érzem azt, hogy kezd nálam kialakulni egy agorafóbia, de ennek mihamarabb véget kellene vetni, mert nem veszíthetem el a munkahelyem. Szeretek ott dolgozni, szeretem a kollégáimat, párom is mindent megtesz értem, de bepánikolok, ha be kell menni oda. Nem a munka miatt, hanem a tudat miatt, hogy újra megtörténik. Valamilyen netes segítséget, ha kérhetnék, megköszönném. Muszáj most a kezdeti stádiumban elfojtani mert veszélybe kerülhet a munkahelyem, az, hogy a párommal együtt éljek, ha a munkahelyem elveszítem és nyugtatókon sem élhetek mindig. Jelenleg amiket szedek: medazepam-teva, calcium és magnézium a zsibbadás megelőzésére.

22l


2016. aug. 6. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ami tüneteket leírtál, az a pánikbetegség tünetei. Az agorafóbiát honnan veszed? Fura, hogy a háziorvos ilyen tünetekkel neurológiára írt beutalót, pszichiátria helyett. Ami a jó a dologban, az az, hogy amitől félsz, az valamennyiünket emészt valamelyest. Kit mennyire visel meg, de nem halálos. A másik dolog, hogy a pánikbetegség gyógyítható, megfelelő kezeléssel, jó gyógyszerrel ( amit te szedsz az most nem az), és terápiával. Merd vállalni, merd kibeszélni magadból, és a párodat is kérd meg, hogy segítsen. Ha van kérdésed, írj...

Egy volt pánikbeteg...

2016. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!