Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kezelni a pánikbe...

Hogyan lehet kezelni a pánikbetegséget? Olyanok válaszát várom, akik már túl vannak rajta, mi az ami segített?

Figyelt kérdés

2015. okt. 30. 10:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
El kell menni vele orvosho...
2015. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Magán orvos lesz a megoldás, mert a szakrendelésen nem jut idő a betegekre :-(
2015. okt. 30. 12:22
 3/18 anonim válasza:
60%
Na most érdekes lesz amit mondok. Leginkább úgy lehet kezelni, ha azt "mondod", hogy nincs is. Minden ember tud pánikolni, érezhet borzasztó félelmet, nem egy olyan dolog amit igazán meg lehetne fogni, recept lenne rá, de ez nem jelenti azt, hogy akár még egyszer is elő kéne hogy forduljon az életedben. Egyszerűen csak élj boldogan, nem nehezebb boldogan élni, mint boldogtalanul. A belső ellentmondások miatt alakul ki, amikor az ember megzavarodik. El kell terelni a figyelmet, és hallgatni kell az érzéseidre is, engedd, hogy azok vezéreljék a tetteidet, lépd meg amit meg kell, merj lazítani, és elmúlik a pánikroham. Nálam is megállapították a pánikbetegséget, de szerintem ilyen bizonyos értelemben nincs is, vagy nagyon rosszul megfogható.Továbbá merd lerombolni a benned lévő rendszert, és újat építeni, akár egy másodperc alatt. Pl. tegyük fel, hogy valaki rosszul van a tömegben , és akkor is ha egyedül van. Ördögi körnek tűnik, mi lehet a megoldás? Egyszerűen az, hogy a fejedben az van, hogy pl. elmész a boltba bevásárolni, azt nézed hova lépj, stb. nem az, hogy hányan vannak körülötted. Ezt hívom új rendszernek, de hívhatom figyelemelterelésnek is. Hiszen megoldódott a probléma, nem azzal törődsz, hogy mennyien vannak körülötted. Gondolkozz szabadon, légy rugalmas, haladj, "az úton menj tovább". Ennyi, nem szabad ezen sokat gondolkodni. Örülj annak, hogy az élet rejtélyes, hogy szabad vagy.
2015. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem pszichoterápiával sikerült kijönni belőle. (Pszichológussal, nem pszichiáterrel... egyetlen szem gyógyszer nélkül.)
2015. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Antidepresszáns csodákra képes.
2015. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2015. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
En xanaxot vettem be par alkalommal es akkor nem jottek elo a rohamok, ezaltal nott az onbizalmam. Eloszor egy 0,25el kezdtem majd annak a felet vettem be. Ma mar nincs ra szuksegem, magam is le tudom kuzdeni a felelmeim. Meg nem erzem 100%osnak magam, de mar siman el tudok indulni reggel a busszal (ami eddig problemat jelentett). Osszesen nem fogyott el egy doboz xanax nalam, nem hasznaltam sokat belole. Tegyuk hozza hogy a parom nagy segitseg, ha kicsit ideges vagyok akkor folhivom a buszon es beszelek vele ami megnyugtat, bar mostansag mar erre sincs szuksegem. Szerintem itt a lenyeg hogy le akard kuzdeni es lepesrol lepesre haladjal. Nem szabad bent maradni egy szinten. Itt arra gondolok, hogy sosem volt az a celom hogy a gyogyszerrel legyek jobban utazaskor. Nagyon nehezen vettem ra magamat hogy bevegyek belole, de azt kell hogy mondjam hogy segitett az onbizalmam es a batorsagom visszanyereseben.
2015. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Magán orvos lesz a megoldás, mert a szakrendelésen nem jut idő a betegekre :-(


Csak annyi idő jut rád, amennyi a gyógyításhoz szükséges. Ma már senki sehol sem babusgatnak az orvosnál. Megállapítja a doki, hogy pánikbeteg vagy, felírja a gyógyszert. Ez jó ha 10 perc. Mit akarsz még vele csinálni?

2015. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as, jártál te már szakrendelőben, ha igen hol?
2015. nov. 2. 19:14
 10/18 Titina2014 válasza:

A saját tapasztalataimat tudom Veled megosztani.

A lényeg, hogy ne pánikolj, ne félj a pánikrohamtól. A szorongás és a rohamtól való félelem generálja az egészet. Tudom, hogy könnyű mondani, de hidd el, ha megérted, hogy pánikrohamot Te indítod el és maga a félelem váltja ki a fizikai tüneteket...ha átlátod, hogy a pszihikai hátterét, akkor könnyebb lesz kezelni is. A relaxáció, meditáció, én sem hittem volna, de rengeteget segít. És nem azért mert húúú kikapcsolom az agyam, hanem mert megtanulod írányítani a tested, megtanulod ellazítani az izmaid és ezáltal, ha jön egy esetleges roham, akkor tudatosan tudsz figyelni arra hogy ne álljon gőrcsben minden izmod, hanem tudd ellazítani azokat és így Te magad akadályozhatod meg azt hogy elinduljon egy a rosszúllét folyamata. A hasi légzés elsajátításáról már ne is beszélve. Ezekkel mind megtudod fékezji, uralni tudod a pánikot és ettől a pillanattól már nem is olyan ijesztő, már egyre ritkábban jön elő. Ha elő is jön egyszer-egyszer már az elején meg tudod állítani az izmaid ellazításával, a légzésed irányításával. Uralni tudod, a Te kezedben van az irányítás!!!!

A gyógyszereket felejtsd el!! Sz@rt sem érnek! Sőt, szilárd meggyőződésem, hogy még ártanak is!! Csak egy téves kapaszkodót ad. Nen kellenek!!!

Még egy tanács, ne agyalj túl sokat semmin.

Remélem tudtam segíteni.

2015. nov. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!