Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összetörtem a barátnőmet?...

Összetörtem a barátnőmet? Felhoztam egy régi témát, azóta totál kivan bukva.

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jó kategóriába írtam, de hirtelen nem tudtam hova kéne. Az történt, hogy megtudtam a barátnőmről, hogy megerőszakolták mikor 17 volt. Most 22. Kedden felhoztam ezt a témát ( én barom azt se tudom miért ), hogy ez pontosan, hogy történt, mit csináltak vele. Hátrált tőlem és azóta folyamatosan csak sír, remeg, vígasztalhatatlan. Össze vissza beszél, idézem " nem én akartam, hogy megtörténjen " , " könyörgöm ne hagyj el " , " üss meg csak ne veszekedj velem ". Azóta nem evett és csak napi 1-2 pohár vizet iszik ( sulis még szóval nem kell menni dolgozni ). Nem ment azóta sehova, mert nagyon fél. Tudom, hogy 2-3 évig pszichológushoz járt, azóta úgymond megint egy életerős, jó gondolkodású, vidám és nagyon kedves megértő lány megint aki imád a szabadban lenni. Most viszont csak gubbaszt egész nap a szobába, sír és nagyon aggódom érte. Megint el kell kezdeni a pszichológushoz járást? Megint depressziós lesz vagy már az? Hogy segíthetek?

2016. aug. 7. 00:38
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
78%

Te fiam, sehogy. Néha jobb kussolni.


Irány a pszichomokus.

26/F

2016. aug. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 RRR ***** válasza:
74%

sikerült a doki munkáját tönkretenni és a barátnődet is összetörni

gratulálok


,mondogasd mennyire szereted,hogy ő a legjobb nő az életedben,hogy kívánod izgató stb stb

ő szerintem most nem érzi ,agát nőnek,embernek,,,,


kitartást és sok sok türelmet

2016. aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy nem érzi magát nőnek, embernek?
2016. aug. 7. 00:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem dolgozta fel a vele történteket, csak elnyomta magában, a kérdésed újra előidézte benne a traumás állapotot. Semmiképp se vádold magad miatta, mert egy ilyen kérdésre jogosan várhattál volna választ. Próbálj vele minél több időt tölteni, érzékeltesd vele hogy ő a legfontosabb számodra és hogy megvédenéd minden áron. Ha elutasítja a közeledésedet/a fokozott támogatás nem használ, légy megértő és vidd el szakemberhez.


A másik lehetőség, hogy a tőle idézett mártírkodós sorok valójában azt jelentik, áldozatszerepre vágyik valamilyen bűnének elkendőzése érdekében. Például megcsalt, vagy egyéb rossz dolgot tett a hátad mögött. Ebben az esetben légy határozott és kemény, addig szorongasd verbálisan, amíg le nem dőlnek hazugságainak bástyái és el nem kezd csicseregni, mint a kismadár.


A harmadik lehetőség, hogy simán pszichopata a barátnőd, az áldozatszerep magára öltése pedig proaktívan történik és valamit meg akar szerezni azáltal, hogy az ujjai köré csavar téged. Ebben az esetben menekülj, amíg nem köt hozzá annyi érzelem, hogy erre már ne legyél képes. Nem tudom, mennyire vagy jó emberismerő, de amíg nem vagy biztos a dolgodban, maradj az első lehetőségnél és arra reagálj.

2016. aug. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A személyes kötődés kontraproduktív. Minden áron kerülendő. Érzelmileg sebezhetővé tesz.
2016. aug. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha évekig járt pszichológushoz, akkor a traumát kezelniük kellett volna, és évben az esetben nem lehetett volna "tönkre tenni" a pszichológus munkáját, mert az nem egy lerombolható valami, hanem megoldás. Tapasztalatból mondom.

Valószínűleg kóklernél volt.


Azt el tudom hinni, hogy nem beszél róla szívesen, csak nagy vonalakban, de ez a reakció éveken át tartó pszichológai kezelés után, ami elvileg sikeresen zárult, nem indokolt.

2016. aug. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Poszttraumás stressz szindróma. Klt nap után még azért nem kell ilyen kpvetkeztetéseket levonni, hagyd, hogy megnyugodjon. Felzaklattad, ennyi. Többet ne kérdezd erről, majd elmondja , ha akarja.
2016. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy valamelyik családtagja zaklatta szekszuálisan és azért kattant be ennyire. Sajnos elég gyakori.
2016. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmű PTSD, nekem is volt hasonló, ugyan más miatt.

Szar állapot, kijönnek azok a tünetek, amik akkor jelentkeztek, amikor megtörtént a dolog. Olyan érzés ez neki mint ha egy baltát vágtál volna a kezébe. Csak, hogy próbáld elképzelni az érzést.

2016. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ma este már Ő jött oda hozzám, hogy bújjunk össze kicsit, most vissza aludt. Azt mondta sajnálja és ne haragudjak rá csak ez nagyon fáj neki és nem meri elmondani mert fél. Mondtam neki, hogy bennem bízhat és bármit elmondhat. Erre azt mondta majd ha készen lesz rá. És már evett is. Annyit megtudtam mástól, hogy az apja egyik barátja tette ( szadista az a féreg ) szóval én is felkészülök, hogy ha elmondja majd mi történt ne rontsak a helyzetén.

Szomorú bele gondolni, hogy sok okos, boldog, életképes ember életét teszik ezzel tönkre/vesznek el boldog éveket ilyen aljas senkiházik.

2016. aug. 9. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!